Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok megházasodni...

Hogyan tudok megházasodni úgy, hogyha elvál tőlem a feleségem, akkor ne vigye el a pénzem?

Figyelt kérdés

Igazából szeretnék hosszútávon megházasodni meg gyerekeket is vállalni, viszont nem szeretném azt a rizikót, hogyha mondjuk gondol egyet a asszony és lelép valakivel és én meg elbukom a nehezen megkeresett pénzem.


Van lehetőség annak kiküszöbölésére, hogy ha elvál tőlem a feleségem, akkor ne vigye el a saját pénzem?


Most nem feltétlenül csak Magyarországra gondolok (mivel mar nem élek ott szerencsére) de ha ti a magyar jogszabályokat ismeritek, szívesen meghallgatom azokat is, hogy mit mondanak ezzel kapcsolatban.



nov. 16. 08:15
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Trollok kérem kíméljenek!
nov. 16. 08:16
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Házassági szerződést lehet kötni, és abban lehet rendezni az anyagi problémákat. (ügyvéd előtt)
nov. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Házassági szerződés..

[link]

nov. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

És ebbe akkor azt is bele lehet írni, hogyha elvál tőlem, akkor nem viheti el a saját pénzem?


Ha igen az jó, mert ha ezután nem akarna megházasodni velem, akkor azzal csak nekem tenne szívességet, mert egy rakás időt spórolna meg nekem, mert legalább tudnám a legelején, hogy golddigger

nov. 16. 08:25
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

"És ebbe akkor azt is bele lehet írni, hogyha elvál tőlem, akkor nem viheti el a saját pénzem?"


Igen.

nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Házasság előtt szerzett vagyont nem vihet amúgy se.

Hogy szeretnéd? Házasodtok, gyereket vállaltok, stb, azt ha elváltok, akkor neki semmi ne járjon?

nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"bele lehet írni, hogyha elvál tőlem, akkor nem viheti el a saját pénzem?"


Hát ennél szerintem bonyolultabb, mert a házasságban elég nehéz kibogozni, hogy a pénz kinek a pénze. Ez az a rész, amit jól kell definiálni az ügyvéd előtt.


Mondok egy példát: anno a feleségemmel megállapodtunk, hogy a keresetemből ki tudunk jönni, úgyhogy neki nem kell a kisgyerek mellől visszaszaladni dolgozni. Cserébe ő ellátta az egész háztartást.


Na most, ha elválnánk, és én azt mondom, hogy azt a pénzt én kerestem, rohadt igazgástalan lennék, mert pusztán azért tudtam ennyire jó egzisztenciát építeni, mert otthon ő tehermentesített. Ha ő nem teszi parkolópályára a munkahelyi életét, akkor nekem is alkalmazkodni kellett volna: táppénz a gyerekkel, nincs másodállás, nincs továbbképzés, stb.


Ezért van az, hogy alapesetben minden közösen szerzett vagyok fifti-fifti. Az ettől való eltértésben meg kell egyezni alaposan.

nov. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
55%

“És ebbe akkor azt is bele lehet írni, hogyha elvál tőlem, akkor nem viheti el a saját pénzem?”


A házasságkötés után szerzett vagyon nem a tiéd, hanem mindkettőtöké, közös.

nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#8


De ha mondjuk én keresek 800 ezret és ő 300 ezret, akkor váláskor fele-fele arány lesz?

nov. 16. 10:47
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"A házasságkötés után szerzett vagyon nem a tiéd, hanem mindkettőtöké, közös."


Alapesetben igen, de egy házassági szerződésben szerintem ettől el lehet térni. Pl megegyezünk, hogy minden közösen szerzett ingatlan válás esetén az egyiket illeti, és hasonlók. Nem vagyok benne biztos, hogy lehet ilyet, de nem tartom kizártnak.

nov. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!