Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Árvasági 2 kiskorúra és...

Árvasági 2 kiskorúra és özvegyi? Hozzávetőlegesen mennyire számíthatok?

Figyelt kérdés

Aki mostanában megkapta gyereke(i) után mennyit kapott?


Párja kb. mennyit keresett, hány éve volt munkaviszonya, és persze nem nyugdíjas emberről beszélek.


Azt tudom min.50e/gyermek, az özvegyi 1 évig 60%, utána 30%.



#árvasági ellátás #Özvegyi ellátás
nov. 18. 06:50
 1/10 anonim ***** válasza:
nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ezeket olvastam már, direkt úgy tettem fel a kérdést, hogy ki mennyit kap hozzávetőlegesen...

Most adtam be a papírokat.

nov. 18. 07:56
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudjuk, mennyit keresett az elhunyt, ezért hozzávetőlegesen sem tudunk semmit mondani.
nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha te nem vagy nyugdíjas (vagy leszázalékolt stb), akkor az özvegyi is csak egy évig jár.
nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4, nem így van.

Egy évig jár az ideiglenes.

Ezt követően jogosult lesz akkor is, ha ő maga nem nyugdíjas, mert két kiskorú gyermeket nevel.

nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5, Jogos, én csak a tartósan beteg gyerek kitételre emlékeztem. Bocsánat!
nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy most más mennyit kap olyan, hogy semmiben sem fogja befolyásolni, hogy nálatok mennyi lesz.
nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, de olyanok válaszát várom akik ilyen helyzetben vannak és tudja mennyi volt a párja/férje keresete régen és mostanában. Mennyit kapnak a gyerekek...

Tudom nem lehet pontosan sem megmondani, de kíváncsiság, hogy ekkor ennyit és most annyit keresett, mióta állt munkaviszonyba, ... szóval ilyesmi válaszra várok.

nov. 18. 10:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a bér és a munkaviszony se lenne elegendő info, ugyanis számít pl.az életkor is. Az utolsó bér semmit nem jelent, ha nem tudod, korábban, melyik évben mennyi volt, a valorizáció miatt.

Beadtad, pár nap és megjön a határozat, amiből megtudod.

Semmit nem segít rajtad, ha tudod, mire számíts...


Részvétem.

nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

"Köszi, ezeket olvastam már, direkt úgy tettem fel a kérdést, hogy ki mennyit kap hozzávetőlegesen..."


Nem mindegy? Ha valaki havi fél millát kap, az téged miben erint?

nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!