Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én, miután megérkezem,...

Ha én, miután megérkezem, bejelentem magamat egy másik uniós ország rendőrségén, hogy ott tartózkodom, vegyék fel az adataimat, hogy nagy baj, szükség esetén visszanézzék, mióta vagyok ott... az ideiglenes tartózkodásnak minősül?

Figyelt kérdés

Tudom, van ez a 90 napos határidő, amíg szabadon, kötelezettségek nélkül ott tartózkodhatok, talán Ausztriában nincs ez egyedül, ott 3 napon belüli Meldepflicht van.

Múltkor voltam egy másik uniós országban, ahol a rendőrségtől útbaigazítást kértem. Nem akarom megmondani hol, de lassan három hónapja történt. Nemsokára vissza kell mennem (2024 elején). A legközelebbi rendőrségtől útbaigazítást kértem, meg rengeteg információt kértem a letelepedéssel, munkavállalással kapcsolatban (címek, telefonszámok), tehát segítőkészek voltak. Nagyvárosról van szó.


Azért kérdezem, hogy ez tartózkodás-e vagy sem, mert elfelejtettem természetesen kijelentkezni és most se időm, se lehetőségem visszamenni. És ki fognak tiltani! Vagy nem tudom.


?


Segítsetek!



nov. 19. 11:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy rendőrségen voltam. Persze, fenn vagyok a rendszerben. Ha visszautazom és igazoltatnak, olyan mintha szeptember eleje óta -akkor voltam ott- ott tartózkodnék?


Kitoloncolás túltartózkodás miatt... Ettől félek.

nov. 19. 11:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel nincsenek - elvileg - belső határok és határellenőrzések, így senki nem tudja, hogy te az elmúlt 3 hónapban hol jártál.

Mégis honnan tudnák, hogy te nem jöttél vissza ez idő alatt 12 alkalommal is akár és nem tegnap mentél ki újra?

Attól mert kint fizeted a szállásodat még nem kell kint is tartózkodnod egyfolytában.

A magyar konzulátuson jelezd, hogy te mostantól kint tartózkodsz és ha az ottani rendőrség rákérdez akkor nyugodtan mutasd meg nekik, hogy épp most jelezted a magyar konzulátuson a kint tartózkodásodat, tehát csak elfelejtettél kijelentkezni (legyen ez akármi, nem igazán értem honnan) amikor visszajöttél.

Ha meg itthon vagy akkor mi a probléma?

nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aa
dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kitoloncolnak.
dec. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt idén talán megtudjuk.
jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert izgiii.
jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na?
febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!