Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyazonosító igazolványra...

Személyazonosító igazolványra van szükségem, de nem akarok ujjlenyomatot adni. Hogyan tudom elintézni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés adott.

Nincs jogosítványom sem. A személyim lejárt, meg kéne újítani.

Ujjlenyomat nélküli útlevél is megfelel.

Vagy ha nem adok ujjlenyomatot, akkor innentől örök időkre igazolvány nélküli ember leszek?


Köszönettel várom a válaszokat.


2023. nov. 19. 11:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
56%
19, ugyanez jutott eszembe, csak már lusta voltam tovább írni a válaszban, hogy mit akar azzal, hogy létezik jogszabályi hierarchia. Igen, létezik, és? Ezzel mire megy? :D
2023. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Szeretném, ha befejeznéd a topikrombolást és elhagynád itt ezt kérdést.

Köszönöm.

2023. nov. 19. 20:51
 23/33 anonim ***** válasza:
56%
A kérdésedre releváns és valós válaszok adása nem topikrombolás. Vagy nem valós válaszokat szerettél volna a kérdésedre?
2023. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Megkaptam már a válaszod, miszerint szerinted nem lehet elintézni. Tudomásul vettem.


Mások válaszára vagyok kíváncsi.

2023. nov. 19. 20:54
 25/33 anonim ***** válasza:
60%
Nem véleményt írtam, tényt. Hány embertől szeretnéd hallani hogy 1+1=2, mielőtt elhiszed?
2023. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Benne van minden, amit szeretnél megtudni.

Kevesebb időbe telt, megkeresni amig kiirtad a kérdést.

Szivesen

2023. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, ha két, szakmailag kompetens embernek nem hiszed el, akkor holnap sétálj be a a legközelebbi kormányablakba, és ott is el fogják magyarázni neked ugyanazt, amit ma mi magyaráztunk. De gondolom az ügyintéző válasza sem fog megfelelni a szájízednek.
2023. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
bocs, 3
2023. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

@26, mennyire vagy biztos abban, hogy az általad linkelt anyag hatályos?

Mert ez szerepel benne:

"Nem kell ujjlenyomatot adni, ha az ujjnyomat adását a kérelmező visszautasítja"

Ezzel nekem nem is lenne semmi bajom, ez így nekem is megfelelne, ha önkéntes lenne.

De Te "Magyarország Nagykövetsége Szkopje" anyagát linkelted be, de sajnos a most hatályos magyar jogszabályok szerint nem lehet visszautasítani az ujjnyomat adását.

Volt egy átmeneti időszak míg lehetett, de már nem.

Tévedek?


-------

27, Legközelebbi kormányablak?! :)

Te mit képzelsz azokról az ügyintézőkről?!

"szakmailag kompetens" :D

"El fogják magyarázni...." :D

Majd felolvassák az orruk alá tett nyomtatványt, mint a kisiskolás az esti mesét.

Te nagyon hiszékeny vagy...

---------


Még eddig egy korrekt válasz nem érkezett.

2023. nov. 20. 00:15
 30/33 A kérdező kommentje:
Jav: "a most hatályos magyar jogszabályok" helyett: egy bizonyos jogszabály, talán rendelet.
2023. nov. 20. 00:18
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!