Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem jelenek meg a bírósági...

Ha nem jelenek meg a bírósági tárgyaláson tanúként abból lehet bajom? A tértivevényes értesítő csak úgy be lett dobva a postaládába.

Figyelt kérdés
Egy 12 évvel ezelőtti ügy, aminek van ezer más tanuja is, ráadásul úgysem tudnék semmi érdemlegeset sem mondani. Az idézést nem vettem át, csak be volt dobva a postaládába.

nov. 23. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Lehet.
nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Fsms ***** válasza:
70%

igen, állampolgári kötelezettséged. ha nem mész előállítanak.

menj el és mond el mire emlékszel. ha semmire akkor ez a válasz.

nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nem vettem át semmiféle idézést, hivatalosan nem is kell tudnom róla, hogy idézést kaptam.
nov. 23. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Majd átveszed. :)
nov. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Mégis milyen ügy ez, hogy 12 év után is szarakodnak vele?
nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5: Egy utazási iroda csődjéről és a vezetője sikkasztásáról szól. Befizettünk egy utat, amire végül nem tudtunk elmenni, mert becsődölt az iroda. Semmit nem tudok arról, hogy mit művelt a cégvezető, nem is értem miért idzik be tanuként a károsult utasokat. Ennyi idő távlatából pedig egyáltalán nem emlékszem már semmire, csak arra, hogy buktunk valamennyi pénzt és más irodával utazunk a végén. Totál felesleges közpénzpazarlás tanúként beidézni az utasokat, mert úgysem tudnak semmit sem mondani a sikkasztással kapcsolatban.
nov. 23. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az komoly.

Egyébként azt hiszem előállíthatnak, de nem lehet szarnak bele, ha van elég ember, aki tanúskodik.

nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*de lehet szarnak bele
nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

"Totál felesleges közpénzpazarlás tanúként beidézni az utasokat, mert úgysem tudnak semmit sem mondani a sikkasztással kapcsolatban."


Hát nem.

A bíróság valszleg arra kiváncsi, hogy milyen körülmények között lett az út megajánlva, hogy történt a fizetés, stb.


Ilyenektől függ ugyanis, hogy csődről vagy csalásról van-e szó.

nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9: Az ügy "sikkasztás", tehát, hogy mit csinált az ügyvezető a pénzzel. De ezt mint ügyfél nem tudhattam. Amúgy meg a lőtéri papírkutya sem emlékszik már arra, hogy hogy milyen körülmények között lett az út megajánlva, hogy történt a fizetés, stb. 12 éve történt.

A kérdésem lényege viszont az, hogy mivel a postás csak úgy bedobta a tértivevényes levelet, tehát nem vettem át hivatalosan, ezért lehet-e bajom abból, ha nem megyek el, mivel hivatalosan meg sem kaptam a levelet.

nov. 23. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!