Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkalmas leszek a zöldkártyára?

Alkalmas leszek a zöldkártyára?

Figyelt kérdés
17 vagyok, múlt hónapban jelentkeztem zöldkártya lottóra. A szüleim nem engednek gimibe mert autista vagyok, tanulási nehézségem van és emiatt nincs végzettségem. Azt olvastam, hogy legalább középiskolai végzettség VAGY 2 éves munkatapasztalat kell a zöldkártya megszerzéséhez. Ez mit jelent? Azt, hogyha lesz 2 éves munkatapasztalatom akkor megkapom a zöldkártyát végzettség nélkül? Ha Wolt-os kajadílerkedek 2 évig Magyarországon akkor az elegendő a zöldkártya megszerzéséhez? Egyébként kell, hogy legyen középiskolai végzettségem mert az Apple-nél szeretnék dolgozni de minél hamarabb haza akarok költözni Cupertinóba és majd ott szeretném elvégezni a gimit.

nov. 29. 15:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha ezzel szerzek középiskolai végzettséget online azt elfogadja az Amerikai Nagykövetség a zöldkártyához és az Apple a munkához? [link]
nov. 29. 15:20
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Lövésem nincs a válaszról, csak azért írok, hogy sok sikert kívánjak! Remélem összejön!
nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mért lennél alkalmas?
dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy miért lennék alkalmas??? Ha megnyerem nem kapom meg vagy mi??? Csak meg kell felelnem a feltételeknek! Középiskolás végzettséget tudok szerezni, találtam rá megoldást, Excel High School, remélhetőleg elfogadják azt is. Pár hónap alatt el lehet végezni online és teljesen érvényes bizonyítványt adnak amit bárhol elfogadnak. Online elvégezni meg könnyű mert lehet puskázni. Fogalmam sincs, hogy hogyan működik pontosan, remélem nem lesz FaceTime tanóra, úgy nehezebb lenne puskázni. Be kell fizetni valami tandíjat hozzá. Ha meg az Amerikai Nagykövetségen feltétel a 2 éves munkatapasztalat is akkor meg kitalálok valami olyat, hogy voltam diákmunkán 2 évig, 15 évesen kezdtem és 17 évesen fejeztem be. Amúgy még sose voltam diákmunkán de úgy sem tudnak utánanézni. Megoldom valahogy. Biztosan megkapom a zöldkártyát!
dec. 4. 14:17
 5/14 anonim válasza:

Ez nem olyan, mint a sima lottó, kicsit becsapós a neve..

Először is jelentkezik mindenki, majd sorsolnak.

Ha netán kisorolnak (aminek kb annyi esélye, van mint a normál lottónak) akkor kell igazolnod az első lépcsőt, az van-e érettségid vagy 2 év munka tapasztalod, hivatalosan igazolva. Tehát ha valaki úgy jelentkezik, hogy egyik sincs és kisorsolják, akkor ő maga bukta is az egészet és igazából el is vett egy lehetőséget attól aki viszont megfelel a követelményeknek, csak nem őt sorsolták ki.

Utána egy csomó dolog van, aminek meg kell felelni, gondolok itt nyelvtudásra, hogy van a bankszámládon az éves USA minimumnak megfelelő anyagi háttered (amit szintén hivatalosan kell igazolni, ami kb 15-16 ezer dollár), kell még egy adag orvosi vizsgálat/igazolás (szintén hivatalos) ahol hátrányt jelenthet az ASD, de igazából minden más is (pl magyarokra jellemző tipikus belgyógyászati problémák, mert ham ár beengednek valakit, akkor ott biztosra szeretnének menni, hogy te fogsz pénzt forgatni az országba, adó formájában és nem betegeskedsz vagy nincs szükséged sok sok gyógyszerre) és nem mellesleg tulajdonképpen el kell adnod magad, hogy te miért is vagy jó ebbe az országba.

Itt előny ha olyan végzettséged van ami ott hiányszakma, lásd pl orvos-egészségtudomány (ápoló-gyógytornász-szakorvos), mérnök-informatika-gazdaság területen szerzett magasabb végzettség vagy más szakmák, amik itthon is hiányszakmák, mint a villanyszerelő-hegesztő (de erről itt nézhetsz egy listát: [link]

Így az egész procedúra kb 2 éves és ezen felül még az ügyintézések miatt rájöhet még valamennyi idő, úgyhogy ez abszolút nem egy gyors formája az usába való kijutásnak.


Ha Apple a cél, akkor lehet azt javasolnám, hogy itthon csináldd meg az érettségit, az még ha jól tudom, esetedben még ingyenes is. (Kint amellett, hogy fizetős, már covid előtt is alap volt, hogy kamera-hang bekapcsolva van az előadások/vizsgák során) Utána pedig feküdj rá arra, ami miatt téged kell választania az Apple-nek, lásd pl programozás. Ott hobbiként kezdve, kisebb tehetséggel hamar lehet lépkedni és akkor hamar felfigyelhetnek rád, lásd pl Zeisler Márton példáját.

Ilyen úton pedig sokkal hamarabb kaphatsz egy cég általi szponzorált vízumot, amivel kijuthatsz. (kinti cég szponzorálása vagy hatalmas vagyon nélkül nehéz kijutni)

jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ha megnyertem a zöldkártyát akkor lehet rá 10 évem vagy akármennyi időm, hogy bizonyítsam, hogy alkalmas vagyok rá és megkapjam?
jan. 11. 23:26
 7/14 anonim válasza:

Nincs, tulajdonképpen amint megvan az eredmény jelentkezned is kell, különben elévül vagy elfogy a helyed.


“If you’re selected in the green card lottery, it’s important to act fast, even though it could still be a year or more before you’re able to come to the United States. There are two reasons to act immediately: First of all, your application must be processed and your visa must be issued by the end of the fiscal year for which you were selected. Second, there are more people selected for the Diversity Visa than there are visas available, and if you wait until the last minute there might not be any visas left.”

jan. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Nincs, tulajdonképpen amint megvan az eredmény jelentkezned is kell, különben elévül vagy elfogy a helyed."

Igen, én online azonnal jelentkezni is fogok és kérni fogok egy időpontot az interjúra az Amerikai Nagykövetségre amint megláttam, hogy nyertem. De nem ez volt a kérdésem hanem az, hogyha nem találnak alkalmasnak az első interjún akkor akármennyireszer lehet próbálkozni több éven keresztül, hogy megkapjam a megnyert zöldkártyámat és nem fogom elveszíteni? Tehát mondjuk idén májusban megnyerem a zöldkártyát és augusztusban megyek interjúra, hogy jövőre 2025-ben megkapjam a zöldkártyát de nem találnak alkalmasnak. Akkor később még több évig mehetek interjúra és nem fog elveszni a zöldkártyám és a 2024-ben megnyert zöldkártyámat nem 2025-ben hanem mondjuk 2026-ban kapnám meg? Egyébként az legális ha rengeteg pénzzel lefizetem az Amerikai Nagykövetséget, hogy átmenjek az interjún? Ha lesz rengeteg vagyonom és nem nyerem meg a zöldkártya lottót akkor rengeteg pénzzel milyen lehetőségeim vannak megszerezni a zöldkártyát?

jan. 12. 04:58
 9/14 anonim válasza:

Ha megbuksz az első interjún, akkor vége.. nem rakják el neked félre, mert ahogy fent is olvashattad, eleve kevesebb vízum van, mint amennyi embert kisorsolnak..

Akkor újra tudsz esetleg jelentkezni, de ott nem tudom, ha hogyha egyszer már elutasítottak, akkor van-e lehetőséged megint vagy sem.

Nagykövetség nem korrupt, úgyhogy nem. Viszont magadat hatalmas bajba keverheted és elintézheted, hogy komolyan büntessenek érte.

Ha annyira nagy vagyonod lenne, akkor úgy szereznél zöldkártyát, hogy befektetsz egy vállalatba, mert azzal jár. De oda tényleg kell nagy vagyon, 1-2 millió dollárt kell csak befektetni. (Amit ugye bármikor változtathatnak többre is az elkövetkezendő években) úgyhogy gondolom tudnád, hogy milliárdos a család és nem van annyi vagyonod hogy nem okoz gondot ennyit kiadni.

De amúgy ezeket tudod elolvasni és megpróbálni

[link]


És nem szeretnék belekötni de biztos, hogy jó neked az USA? ASD-vel nagyon sok hátrány érhet, akár jobban is, mint itthon vagy nyugaton.

Meg ha tényleg az Apple a cél, akkor munkával tudsz a legreálisabban és leggyorsabban kijutni, de hogy oda felvegyenek valami nagyon különlegeset kell mutatnod.

jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!