Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi helyett útlevéllel...

Személyi helyett útlevéllel érettségizhetek?

Figyelt kérdés
Holnap megyek érettségizni, de ma az osztálytársam véletlenül elrakta a személyimet (személyi igazolványszámot cseréltünk, nyelvvizsgára jelentkezéshez kellett). Az érettségi jelentkezéskor annak idején a személyi igazolványszámomat adtam meg, de az útlevél is hatósági igazolvány, alkalmas személyazonosításra. Elmenjek hozzá - vonatindulás előtt - reggel 5.50-kor (azt mondta, felkel, ha felhívom :D) vagy elég ha viszem az útlevelet? (A válaszokat előre is köszönöm, azokat csak hajnalban nézem meg... most megyek aludni :))
2010. okt. 20. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
tudtommal útlevél+lakcímkártya elegendő az igazoláshoz, kérdés hogy elfogadják-e, de szerintem igen.
2010. okt. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érettségizhetsz.
2010. okt. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Osztálytársam mégiscsak bealudt, úgyhogy maradt az útleveles megoldás. Nem volt benne anyukám neve, a felügyelő tanár szerint: "pedig ez egy fontos információ", de végül nem foglalkoztak vele, meg az igazgató úr is ott volt és mondta, hogy tényleg az vagyok aki, mert tegnapelőtt matekból csináltam az előrehozottat. (Nem a saját iskolámban.)
2010. okt. 21. 14:34
 4/5 A kérdező kommentje:
...úgyhogy abszolút rendesek voltak, az iskolájuk is tetszett, bár már nem először voltam ott! :)
2010. okt. 21. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Szép is lett volna, ha nem fogadják el. Még a rendőr is elfogadja igazolás ként!
2010. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!