Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » (Névadás) El lehet valahol...

(Névadás) El lehet valahol érni, hogy olyan nevet adjak a gyerekemnek ami itt magyarországon még nem létezik? Kérelmet lehet valahol benyújtani és ha igen hol?

Figyelt kérdés
A nevet nem szeretném kiírni de nagyon egyszerű névről lenne szó, 1 betű változtatás lenne csak, hasonló név létezik már.

dec. 5. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, csak rendkívüli méltányolható okok esetén. Pl. nem magyar származás esetén az eredeti helyesíráshoz igazítani.
dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

"A nevet nem szeretném kiírni"


Mert tudod nagyon jól, hogy röhejes, és csak a gyerekkel fogsz kiszabni.

dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem azért nem szeretném ki írni:)

Igen nem magyar származásu hanem angol és csak y-i betű eltérés.

dec. 5. 15:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldi helyesirassal nem fogjak engedelyezni, ennyi.
dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Vannak alapelvek, amikből nem engednek. Az egyik ilyen az, hogy a névnek meg kell felelnie a magyar helyesírás szabályainak. Y (i helyett) a magyar utónevekben nem létezik. Szóval nem lehet pl. Fanni helyett Fanny-nak nevezni egy gyereket, hiszen az ebben az esetben magyarul dupla ny-et jelentene, nem pedig i-t.
dec. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

„44. § (3) Anyakönyvezni a szülők által meghatározott sorrendben legfeljebb két, a gyermek születési nemének megfelelő utónevet lehet a Nyelvtudományi Kutatóközpont által összeállított utónévjegyzékből. Az utónévjegyzéket a Nyelvtudományi Kutatóközpont a honlapján teszi közzé.”

„► 44. § (4) Ha a választott utónév nem szerepel az utónévjegyzékben, az érintett – jogszabályban meghatározott módon az anyakönyvi szerv közreműködésével – kérheti a Nyelvtudományi Kutatóközpont nyilatkozatát a kért utónév anyakönyvezhetőségéről. A Nyelvtudományi Kutatóközpont az anyakönyvi szerv megkeresésére harminc napon belül nyilatkozik, és ha a Nyelvtudományi Kutatóközpont nyilatkozata szerint az utónév anyakönyvezhető, azt az utónévjegyzékbe haladéktalanul felveszi.”

„► 44. § (7) Ha valamelyik szülő nem magyar állampolgár, vagy ha több állampolgársága van, és ezek közül az egyik állampolgársága magyar, az anyakönyvvezető a szülők kérelmére a gyermek családi nevét, illetve utónevét az anyakönyvbe az érintett külföldi jog szerint irányadó szabályok szerint is bejegyezheti. A szülők igazolják azt a tényt, hogy az általuk megjelölt családi, illetve utónév e külföldi jognak megfelel. Nem kell igazolni a kért utónév anyakönyvezhetőségét, ha az anyakönyvvezetőnek hivatalos tudomása van arról, hogy az adott külföldi országban bármilyen utónév anyakönyvezhető.”

2010. évi I. törvény az anyakönyvi eljárásról hatályos szövegéből.


Nem írtál arról, hogy a 44. § (7) eset lenne.


Az Anyakönyvi Hivatalban kérelmezheted; de kormányablakokban is leadható a kérelem, ott is adnak tájékoztatást a kérelemmel kapcsolatban.


Az tény, hogy a jelenleg anyakönyvezhető utónevek egyikében sem szerepel y úgy, hogy ne kettős mássalhangzó része lenne.

dec. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%
#2 És mi van, ha csak azt szeretné elkerülni a kérdező, hogy a tucatneveket (Léna, Levente, Dominik, Hanna, régebbről László, Margit, György stb.) preferáló, egyszerű gondolkodásmódú prolik itt a billentyűzetüket köszörüljék?
dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!