Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi történik?

Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
Anyám azt mondta, hogy 18 évesen írnom kell egy felhatalmazást, hogy csak ő hagyhatja jóvá, hogy mit írhatok alá. De ez mit jelent pontosan, ez mi? Nyílván nem fogok ilyet megírni! Elvileg ha ő hamisít valami írást akkor kapok róla értesítést levélben vagy emailben így tudok szólni, hogy ezt nem én írtam szóval ezzel semmit sem fog elérni. Úgyhogy emiatt már nem pánikolok. De mi történik akkor ha én tényleg felhatalmazok valaki mást ilyennel? Egyébként persze nem fogok. Az az ember kapna erről értesítést és vissza tudná utasítani? Vagy ha az az értesítő levél elkeveredne és nem tudna róla akkor csak ő hagyhatná jóvá a dolgaimat és nem lenne semmihez se jogom, semmit sem írhatnék alá? Nyílván ilyet nem csinálnék csak érdekel meg azt sem tudom, hogy ez pontosan mi. Meg ha valaki egy hírességet hatalmazna fel ilyennel aki azt se tudná ki az az ember, meg nem is tudna erről az egészről akkor azzal ez az ember teljesen cselekvésképtelenné tenné magát és semmit sem írhatna alá? Rohadt vicces belegondolni és nagyon érdekel, hogy ez pontosan mi, fogalmam sem volt erről eddig, hogy ilyen létezik.

dec. 14. 23:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyámság alá nem helyezheted önmagad saját elhatározásodból. Bizonyos esetekben, ha valaki nem képes ellátni saját magát, akkor gyámság alá lehet helyezni, de ezt nem az illető fogja kinyilatkoztatni, hanem a bíróság hoz ilyen határozatot.
dec. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De anyám azt mondta, hogy nekem kell majd írnom egy ilyen nyilatkozatot amit majd be kell nyújtani valahol. Egyébként ha jól tudom 18 felett már nincs olyan, hogy gyámság alá helyztetni valakit, az csak 18 alatt van, és a 18 alattiaknak automatikusan a szülő a gyámjuk de ha kiveszik a családból akkor másik gyámot rendelnek ki mellé, de 18 felett már nincs olyan, hogy gyám. Ez a nyilatkozat valami aláírási jogról szól. Egyébként a bíróság, hogy ítéli meg, hogy valaki nem cselekvőképes? Anyám biztos, hogy ilyeneket fog hazudozni, ilyen papírokat fog hamisítani, ez ellen mit lehet tenni?
dec. 15. 00:18
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyád írhat bármilyen papírt, amint nagykorú leszel saját magad irányítod az életed. Természetesen írhatsz meghatalmazást anyádnak, hogy bizonyos ügyekben eljárhasson helyetted, de ezt bármikor visszavonhatod, és ezek a meghatalmazások semmiben sem korlátoznak téged, hogy saját magad is elintézd az ügyeidet.

Gyámság alá nagykorút is lehet helyezni, ha nem cselekvőképes, de ezt a bíróság mondja ki szakértői vélemények alapján.

dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Sulek Péter ***** válasza:
100%
Nem kell írnod semmilyen nyilatkozat, ha nem akarsz, nem kényszeríthet rá senki. Bíróság dönt arról hogy cselekvőképes vagy e vagy sem nyilván a bizonyítékok alapján. Ha édesanyád papírokat hamisít az bűncselekmény, kivizsgálják az esetet iràsszakèrtővel,pl te írtad e vagy sem. Orvosi pszichológia vagy pszichiáter szakorvos véleménye a viselkedèsedről rólad,ès édesanyjàdèról is.kiderül kinek van igaza, a másik fèl büntetést kaphat vagy gyógykezelésre ítélhetik. Szerintem te vagy a normálisabb, édesanyád vagy túl félt vagy uralkodni akar rajtad. Szerintem egyik sem normális ilyen szinten. Én körbevennèm magamat normálisabb megbízhatóbb támogatóbb emberekkel,de a te döntésed, te életed. Kitartást És sok sikert kívánok 😊
dec. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem kell ilyenek miatt aggódnom? Nem fogok anyámnak semmilyen meghatalmazást írni. De egyébként mi történne akkor, hogyha valakinek írnék ilyen meghatalmazást? Akárkinek írhatnék meghatalmazást mert 18 felett cselekvőképes vagyok és ugyanúgy aláírhatnék bármit, bárki engedélye nélkül? Mit tesz ez a meghatalmazás pontosan? Milyen jogokat ad ez a meghatalmazottnak pontosan?

A bíróság, hogyan tesz valakit gyámság alá? Mi a pontos folyamata? Nekem is meg kell jelennem a bíróságon? Hogyan vizsgálják ki azt, hogy tényleg el tudom magamat látni és cselekvőképes vagyok? Mi számít pontosan nem cselekvőképesnek? Hogyan tudom majd azt bebizonyítani, hogy én cselekvőképes vagyok és mi alapján mondhatják azt, hogy nem vagyok az? Ha az anyám nagyon érvel amellett, hogy nem vagyok cselekvőképes, össze vissza hazudozik és ha cselekvőképesnek találnak ő pedig ez ellen fellebbezik nagyon akkor gyámság alá kerülhetek? Autizmus miatt ezt megtehetik velem? Meg anyám most is olyanokat hazudozik, hogy nem vagyok cselekvőképes és emiatt ő kap pénzt mert elhiszik neki. Egyébként anyám tudna hamisítani egy bírósági rendeletet arról, hogy vegyenek gyámság alá? Ilyenkor mi történne?

dec. 15. 00:43
 6/18 A kérdező kommentje:
"Orvosi pszichológia vagy pszichiáter szakorvos véleménye a viselkedèsedről rólad,ès édesanyjàdèról is.kiderül kinek van igaza, a másik fèl büntetést kaphat vagy gyógykezelésre ítélhetik." Na ettől félek a legjobban! Biztos, hogy azt állapítanák meg, hogy nem vagyok cselekvőképes mert van diagnózisom aszperger-szindrómáról (autizmus egyik fajtája) meg ADHD-ról, gyógyszer is fel van írva nekem de nem kell beszednem mert anyám már nem kényszerít rá meg anyám már rég bebizonyította azt a hazugságot, hogy nem vagyok cselekvőképes és erre ő kap pénzt folyamatosan. És egy pszichiáter biztos, hogy nem nekem hinne hanem az anyámnak. Főleg azért mert tényleg egy kicsit nem vagyok normális és vannak furcsa dolgaim és biztos, hogy megállapítanák, hogy valami baj van velem. De egyébként el tudnám magamat látni csak kicsit mentálisan beteg vagyok és vannak furcsa dolgaim mint például az internetre feltöltött hülyeségeim és ha annak utánanéznek akkor látják, hogy bolond vagyok és anyámnak adnak igazat. Egyébként lehet amiatt vagyok nem teljesen normális mert anyám 6 éves korom óta ver de ez sem teljesen biztos mert már 3 évesen is fura voltam, látszott rajtam az autizmus tünete, 4 évesen kaptam diagnózist hosszas vizsgálat után. Szóval lehet azt állapítaná meg egy pszichiáter, hogy nem vagyok cselekvőképes és kórházba kerülnék gyógykezelésre azt meg nem akarom.
dec. 15. 00:52
 7/18 A kérdező kommentje:
Most néztem utána a neten, ezt írják: "Gondokság alá helyezni csak felnőtteket lehet, gyámság alá csak kiskorúakat." Tehát csak 18 alattiaknak lehet gyámjuk, 18 felett csak gondnokság alá lehet venni valakit. Nekem volt igazam korábban.
dec. 15. 01:08
 8/18 A kérdező kommentje:
Fogyatékkal élő nagykorúakat lehet gondnokság alá venni és ilyenkor törvényesen jogilag kiskorúakká válnak, hiába múltak el 18 évesen. Az autizmus pedig egy fogyatékosság és hiába vagyok teljesen cselekvőképes ha anyámnak fognak hinni emiatt. És nagyon félek.
dec. 15. 01:10
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha kezdeményezi a gondokság alá helyezést, le fog zajlani a vizsgálat. Nem biztos, hogy anyukád rosszat akar neked.
dec. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem akar rosszat de ezt, hogyan vizsgálják ki? Ha anyám bizonygatja, hogy cselekvőképtelen vagyok, pszichiáter is ezt mondja mert van diagnózisom és vannak rá bozonyítékok az anyámtól, hogy azért kapott pénzt mert én cselekvőképtelen vagyok (nem vagyok), viszont én 18 évesen elszököm egy albérletbe, magas jövedelmem lesz és normálisan el fogom tudni magamat tartani és ezt kivizsgálják akkor is gondnokság alá helyezhetnek? (Az baj ha online hülyeségekből fog származni a bevételem nagy része amik igazolhatnak pár mentális betegséget? Álomvilágban élek és nem vagyok teljesen normális, most ide nem fogom leírni, hogy mivel akarok sok pénzt keresni.) Mik a gondnokság alá helyezés hivatalos feltételei? Mik alapján kerülhet valaki gondnokság alá? Ha valakinek vannak diagnózisai mentális betegségekről (én esetemeben autizmus és ADHD) akkor hiába vizsgálják ki, hogy normálisan el tudja magát tartani egy albérletben és van sok jövedelme, fizet adót és az összes iratát megcsináltatta hivatalban attól még ugyanúgy gondnokság alá fogják helyezni mert a szülő kérvényezi és a pszichiáter is olyan dolgokat mond, hogy nem vagyok normális? Ja, meg még tanulási nehézségem is van, arról is van bizonyíték.
dec. 15. 02:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!