Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az állampolgárságom?

Mi az állampolgárságom?

Figyelt kérdés
Ha Magyarországon születtem és az anya magyar állampolgár, az apa svéd állampolgár akkor milyen állampolgár vagyok? Kettős, magyar-svéd állampolgár? Vagy ezzel jogosult vagyok automatikusan a svéd állampolgárságra? Nem akarok Svédországba költözni csak menő lenne ha nemcsak magyar állampolgár lennék hanem kettős állampolgárságom lenne.

dec. 15. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Kérvényezned kell a svéd állampolgárságot. Jár neked, ha apád svéd. Szüleid nem tették meg ezt helyetted kiskorodban? Én pl. nem Magyarországon születtem, úgyhogy nekem a magyar állampolgárságot kellett kérvényezni, de ezt szüleim intézték nekem amikor 3 éves koromban hazaköltöztünk.
dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez attól függ, hogy a svéd állampolgárság milyen feltételek mellett jár. Van, ahol elég, ha az egyik szülö adott állampolgár, van, ahol minkettönek annak kell lennie, van, ahol az életvitelszerü tartózkodás számít, van, ahol a születés helye elég hozzá - és van még rengeteg egyéb variáció is.

Másrészt nem mindenhol lehetséges kettös állampolgárság, ha egy gyerek születése révén mindkettöre igényt tarthatna, sok államban a nagykorúvá válásakor döntenie kell, melyiket választja.

A svéd szabályzást nem ismerem, a legokosabb lenne megkérdezni apádat erröl.

dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Jár neked, ha apád svéd." Tényleg? Nem is kell megjelennem Svéd Nagykövetségen csak írnom kell egy kérvényezést és mindenféle különleges körülmények nélkül, nyelvtudás nélkül adnak svéd állampolgárságot? Kicsit nehezen hiszem el... És, hogyha nekem magyar-svéd kettős állampolgárságom lesz, aztán zöldkártyával az USA-ba utazom és 5 év után az amerikai állampolgárságot is megkapom automatikusan és a magyar állampolgárságomról lemondok akkor már amerikai-svéd kettős állampolgárságom lesz?

"Szüleid nem tették meg ezt helyetted kiskorodban?" Nem mert az anyámnál vagyok elhelyezve, a vérszerinti apám egy alkoholista bunkó, Svédországban él anyám utálja őt szóval nem akarja, hogy svéd állampolgárságom is legyen szóval gondolom én csak simán magyar állampolgár vagyok. Nem akarok Svédországba költözni, én az USA-ba fogok költözni, csak menő lenne ha kettős állampolgárságom lenne.

"Ez attól függ, hogy a svéd állampolgárság milyen feltételek mellett jár. Van, ahol elég, ha az egyik szülö adott állampolgár, van, ahol minkettönek annak kell lennie, van, ahol az életvitelszerü tartózkodás számít, van, ahol a születés helye elég hozzá - és van még rengeteg egyéb variáció is." És akkor a svéd állampolgárság milyen feltételek mellett jár pontosan?

"Másrészt nem mindenhol lehetséges kettös állampolgárság, ha egy gyerek születése révén mindkettöre igényt tarthatna, sok államban a nagykorúvá válásakor döntenie kell, melyiket választja." És Magyarországon meg majd később az USA-ban lehetek kettős állampolgár vagy nem?

"A svéd szabályzást nem ismerem, a legokosabb lenne megkérdezni apádat erröl." Nem akarom vele felvenni a kapcsolatot mert alkoholista és nem normális, nem is akarok Svédországba költözni csak azt szeretném, hogy kettős állampolgárságom legyen ha már jogosult vagyok rá akkor miért ne. Meg az olyan jól hangzik ha valakinek kettős állampolgársága van.

dec. 15. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 követségre biztosan be kell menned hozzá, azt nem úszod meg. Pontosabbat ott tudnak mondani, viszont ha az egyik szülőd svéd, akkor nem kell nyelvtudás az állampolgársághoz mert jár neked. Én az USA-ban születtem, és 3 évesen nem beszéltem magyarul, mégis megkaptam az állampolgárságot szó nélkül.


#1 voltam

dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Így végigolvasva egyértelműen keverékfajú vagy, ami nem túl jó jel.
dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Így végigolvasva egyértelműen keverékfajú vagy, ami nem túl jó jel."

Keverékfajú? Jesszus... Nem egy kutya vagyok! Egyébként meg mindeni úgymond "keverékfajú", csináltass egy DNS tesztet ami meg mutatja, hogy milyen származásúak voltak az őseid! Nem is létezik olyan, hogy valaki teljes mértékben genetikailag csak egy országból származó DNS-el rendelkezik, olyan nincs! Egyébként nagy valószínűséggel ez csak valami troll válasz volt szóval hagyjuk is ezt.

dec. 15. 17:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ha magyar-svéd kettős állampolgárságú leszek akkor fogok kapni svéd személyit, svéd iratokat? Vagy ez, hogy lesz?
dec. 15. 17:50
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg az a kérdés is felmerült bennem, hogy mikkel jár pontosan ez a kettős állampolgárság? Ha mondjuk én online munkát végzek (mert azt fogok csinálni) akkor egyszerre kell adót fizetni a Magyar Adóhivatalnak és a Svéd Adóhivatalnak is egyaránt? Vagy elegendő csak az egyiknek és nem lesz következménye ha csak Svédországnak fizetek adót és Magyarországnak nem? Ez elég bonyolultnak hangzik, nem is nagyon értem ezt a kettős állampolgárság dolgot szóval valaki magyarázza el!
dec. 15. 18:04
 9/9 A kérdező kommentje:
Magyarország vagy Svédország Adóhivatala szed ki több adót az állampolgárokból? 25 év alattiak adókedvezménye hol nagyobb?
dec. 15. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!