Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebookos zaklatás ellen...

Facebookos zaklatás ellen tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Már kezd nagyon elegem lenni, ugyanis van egy pszichés 23 éves lány, akit pár éve ismertem meg, és beszéltünk fb-n. Én megszakítottam vele a kapcsolatot, de már másfél éve zaklat fb-n. Mindig tiltom , de aztán új profilt csinál és megint ír. Van, hogy beszélni akar velem, van hogy meg akarja magát ölni, van hogy elküldi a telefonszámát hogy beszéljünk végre. Hiába tiltom, már a 4. Fb profilról írt 2 hónap alatt.

Ezzel lehet valamit kezdeni? Főleg ha olyanokat ír, hogy megöli magát? 1 hónapja még a 112-t is felhívtam, mert öngyilkossággal fenyegetőzött


dec. 16. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Pszichés lány? Hát oké. XD. Mit tudsz vele kezdeni? Nem sokat. Esetleg feljelentheted a rendőrségen zaklatásért, ha többszöri felszólításra sem hagy békén. Vagy ha már elküldte a telefonszámát, hívd fel mondjuk hajnali 2-kor, mert neked akkor van kedved beszélgetni.:D
dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Ne faszbukozzál.
dec. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosos témában nem vagyok túl jártas, viszont ha jól tudom, a hetvenes években törvénybe adták, hogy másokat az öngyilkosságra buzdítani vagy segíteni neki bűncselekmény, ami börtönbüntetést von maga után. Ebből kiindulva, ha az illető tényleg megöli magát és ott van a beszélgetések között, hogy többször szólt neked és te nem tettél semmit ez ügyben, akkor, ha a fentiek alapján jól értem, elővehetnek téged is, hiszen az is egyfajta segítség, hogy nem akadályoztad meg, zöld uta adtál neki.

Lehet, hogy butságot írtam következtetésként, ismétlem, nem vagyok jártas ebben a témában, de mivel neked írásos biznyítékod van erre, hogy többször szólt, elsősorban egy szakemberrel konzultálnék.

Elzavarni szerintem nem fog; már amennyire kiveszem a leírtakból, ez egy súlyos állapot lehet, ráadásul, bár a felnőtt ember nem kényszerkezelhető, de, ha jól tudom, az öngyilkosságra való hajlam az egyik olyan faktor ami ezt kivétellé teszi. Újból ismétlem, nem vagyok jártas az öngyilkosságban, nem tudom, hogy az öngyilkosságra való hajlamhoz kell-e legyen precedens is, korábbi kísérletek vagy elég csak kijelentenie valakinek a semmiből, hogy ő most bizony öngyilkos lesz (abból, amit leírsz, úgy értelmezem, nem kísérelte meg vagyis nem írt konkrétan olyant, hogy ő most így vagy úgy megpróbált véget vetni az életének, sikertelenül), de szerintem már csak azért is érdemes megpróbálni konzultálni egy szakemberrel, mert az ismerősöd a mentális állapota miatt zaklat téged.

Összegezve, első körben én felhívnék egy pszichiátriát és elmondanám azt, amit ide leírtál, aztán majd ők elmondják, hogy kivel kéne beszélned vagy mit kéne lépned.

dec. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló. A lánynak az apukájának írtam, a testvérének eddig 3x. Illetve mikor fenyegetőzött múltkor az öngyilkossággal, a 112-t azonnal felhívtam.

Csak már belefáradtam, hogy az ő gondjaival is én törődjek úgy, hogy nem is ismerem. Csak egy ideig beszéltünk fb-n, de soha nem is találkoztunk

dec. 20. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!