Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek, ha egy közszerepl...

Szerintetek, ha egy közszereplő (pl zenész) felismerhetően transzvesztita, de ő erről és a biológiai neméről nem közöl semmit, akkor az jogilag lehet magánügy?

Figyelt kérdés

Bevallom, egyszer már tettem el egy ilyen kérdést, gyermekvédelmi tv-el kapcsolatban, de rosszul fogalmaztam, és szerintem félrement.

...

Szóval Magyarországon mindenki hozzászokott, hogy ha a médiában látunk egy transz vagy meleg személyt, akkor az automatikusan közügy. De engem az a speciális eset érdekelne, hogy mi van akkor, ha van egy közszereplő, aki személyes indíttatásból az ellenkező nem ruházatát viseli, úgy jelenik meg, esetleg arcra is olyan, lehet, hogy műtétje is volt stb, tehát feltehetően transzszexuális, viszont ő NEM konkrétan emiatt közszereplő, hanem valami normális művészeti ágat képvisel, pl zenész (persze attól még ott is úgy öltözik, ahogy írtam, látszik rajta). Azt a tényt pedig, hogy az ő biológiai neme más, magánügyként kezeli, nem mond ezzel kapcsolatban semmit.

Na egy ilyen közszereplőt meglát egy Dúró Dóra féle alak a tévében vagy egy reklámban, és feljelentést tesz a médiahatóságnál. EKKOR MI VAN?

Konkrétan azt akarnám jogilag megérteni, hogy meddig mehet el egy médiahatóság a bizonyításnál? Tegyük fel, azt mondja a hatóság, hogy biztos ami biztos, védjük meg a gyerekeket, az ott egy transzinak néz ki, bírságoljuk meg a feltöltőt, mert nem volt 18as karika... igen ám, csak hogy ne feledjük, a hatóságnak bizonyítani, és indokolni is kell. Mit írnának indoklásnak, ha a műsorban (pl videóklip) nincs külön megemlítve a nemiség? Ránézésre beazonosítják a zenész nemi identitását/szexualitását, és azt írják le? Vagy esetleg azzal bizonyítják, hogy hivatalból utánajárnak, hogy ő milyen neműnek született?

Vagy pedig ilyen esetben nem bírságolhatnának, mert a nemiség az illető magánügye, és mivel külön nincs említve a műsorszámban, ezért a hatóság nem is vizsgálhatja/nem hivatkozhat rá. Nekem ez az utóbbi tűnik jogilag tisztának, de nem tudom, hogy van.


Egyszerűen azt gondolom, kell, hogy legyen valami jogi kitétel, akár a zenész magánélethez való joga, ami megakadályozná a hatóságot, hogy "ránézésre" elemezgessék az ő biológiai nemét, vagy azt a tényt, hogy ő a másik nem szerint él.



dec. 17. 05:39
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ebben az országban a gyerekvédelem megbukott. És, aki mást mond, az nem Magyarországon él.

Az aszódi eset megmutatta, hogy a teljes rendszer használhatatlan és ez 2 kislány életébe került.

Az oktatás helyzete, az oktatási (PISA) eredményeink, sosem voltak még ilyen rosszak.

Az egészségügy, sosem volt ilyen rossz, valahol olvastam egy kimutatást, a gyerekorvosok hiányáról az országban, ami szó szerint kétségbeejtő.

10-8 gyerek automtikusan az elvándorlást tervezi, mint élet.

És, akkor nem beszélek a születésszámokról.


Egyszerűen nem normális az az ember, aki ilyen körülmények közt a szexualitást helyezi előtérbe, mint a magyar gyerekek legfőbb problémája.

dec. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Tiltott buzulás miatt fogják letartóztatni.
dec. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Fú, nem olvastam el az egész kiegészítést, gondolom, a kérdésben ott van a lényeg.


Az, hogy az énekes férfi, vagy nő, vagy transznemű, vagy ez vagy az, az egyaránt magánügy. Jogilag is.


Legalábbis egy normális országban.


Az, hogy egy közszereplő nyíltan felvállalja, az is teljesen rendben van: nyilvános állást foglal egy köztémába, amihez joga van, mint minden embernek.


Másfelől politikusoknál stb. nem szimplán magánügy. Miért? Azért mert ha titkolják, akkor ezzel a ténnyel zsarolhatók, és az közügy, ha egy politikus zsarolható, kompromitálható. Viszont ha ő maga nyilvánosságra hozza a tényt, akkor már nem válik zsarolhatóvá.


Ha Szájer a kezdetektől fogva kimondja, hogy ő biza meleg, és simán jár meleg orgiákra, mert ez izgatja, akkor van, aki azt mondja, hogy ez felháborító, én meg liberálisként azt mondom, hogy az ő dolga. Ha ezzel együtt nyújtja be a melegellenes javaslatait, csak annyit mondok, hogy jól szembeköpöd magad, öcsi, nem vagy jobb, mint a koncentációs táborokban a kápó. De így nem csak hogy olyan, mint a kápó, de egy gerinctelen suttyó féreg, akit ki tudja, hány zsarolásnak engedett már.


Legnagyobb zsaroló amúgy a Fideszben természetesen Orbán. Ha valaki nem azt teszi, amit ő akar, akkor az ki van rúgva.

dec. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem magánügy. De Médiahatóság már mindenbe "beleköt" .
dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért írtam előző hozzászólásomban, hogy egy normális országban. Magyarország a Fidesz hatalomra kerülése óta nem normális ország.
dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha közszereplő akkor elvileg nem perelhet be ha teszem azt írsz erről egy cikket, kivéve akkor ha rossz színben tünteted fel valóságalap nélkül.
dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!