Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt meg lehet oldani?

Ezt meg lehet oldani?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy külföldi hangzású csáldnevet de ezt Magyarországon nem engedélyezik. Jogosult vagyok a svéd állampolgárságra mert benne van a születési anyakönyvi kivonatomban, hogy az apa svéd állampolgár. Csak amiatt szeretném felvenni a svéd állampolgárságot, hogy megkapjam azt a családnevet, nem akarok semmiképpen sem Svédországba költözni. A kettős állampolgársággal az a gond, hogyha Svédország jóváhagyja a névváltoztatást akkor Magyarország elutasíthatja. Tehát meg lehetne oldani azt, hogy felveszem a svéd állampolgárságot, lemondok ideiglenesen a magyar állampolgárságomról amíg lezajlik a névváltoztatás jóváhagyása, közben végig Magyarországon tartózkodom vízummal és aztán gyorsan vissza veszem a magyar állampolgárságomat miután Svédország jóváhagyta a névváltoztatást? Ilyet lehet? Magyar állampolgársággal tudok magyar vízumot igényelni és miután lemondtam a magyar állampolgárságomról néhány hét után arra hivatkozva, hogy Magyarországon születtem simán, egyszerűen visszakaphatom a magyar állampolgárságomat? Mennyi időre lehet magyar vízumot igényelni? Nem kockázatos ez az egész? Nem kell attól rettegnem, hogy Svédországba toloncolnak? Nem ismerem Svédországot, nem tudok svédül, angolul is csak nagyon kicsit tudok, nem tudnék ott maradni és Magyarországon kell fizetnem az albérletet is és csak forintom van és nagyon tájékozatlan vagyok kb mindenből, úgyhogy nem élném túl ha Svédországba toloncolnának.

dec. 19. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Elmondtam már a másik kérdésed alatt is, hogy nem vehetsz fel csak úgy egy random nevet amit összesen 4 ember visel ott. Ha nincs olyan nevű családtagod, vagy valaki ilyen nevű nem engedélyezi ezt neked, nem veheted fel, ritka családnévnek minősül.


Meg mit gondolsz, hogy így csiki-csukizol az állampolgárságokkal?

dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy nem hiheto a sztori. Nekem volt suliban ismerosom akinek sved apja volt. Es sved vezetekneve is. Nem tudom azota valtoztak-e a szabalyok erre, de nem hinnem.


Masreszt, melyik sved akarna M.o-n maradni.


Harmadreszt, ha nem vagy fideszes, mi a feneert akarnal itt maradni egy sokkal jobb, fejlettebb orszag helyett? Igy is ugy is az lesz a vege, hogy kimentek, szoval tokmindegy. Nem tudom mit lehet szeretni egy sved embernek a 40 fokos nyarban es a 8 fokos telben. Meg a szep szarnyalo HUF-ban, de lehet EUR ban kapja a fizut vagy SEK ben, de az is oke, jobb mint a HUF, de nem annyira. Viszont ott teljesen mas a rendszer, sokkal emberbaratibb mint itt. Plane ha gyerekrol van szo.


Mindegy, szerintem nyugodtan lehet, nem tudom miert utasitottak el, utana kell nezni a net.jogtar.hu-n vagy hivd fel oket, esetleg menj be a hivatalba.


Angolt meg nem nehez megtanulni ha akarsz.

dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Elmondtam már a másik kérdésed alatt is, hogy nem vehetsz fel csak úgy egy random nevet amit összesen 4 ember visel ott. Ha nincs olyan nevű családtagod, vagy valaki ilyen nevű nem engedélyezi ezt neked, nem veheted fel, ritka családnévnek minősül." Magyarországon is akárki felvehet másik vezetéknevet úgy, hogy egyik családtagja sem visel olyan nevet! Meg ráadásul nem is kell olyan részletesen megfogalmaznia az indoklást, akármilyen magyar nevet elfogadnak Magyarországon. Ez miért lenne máképp Svédországban? Svédországban szerintem simán jóváhagyhatnak egy amerikai származású családnevet mert ott is mindenki angolul beszél!

"Masreszt, melyik sved akarna M.o-n maradni." Az a probléma, hogy nem tudok svédül és angolul is csak nagyon keveset. De majd fejlesztek az angoltudásomon. Semmiképpen nem szeretnék itt maradni ebben a sz*r országban de Svédországban sem szeretnék lenni, Kaliforniába szeretnék költözni.

"Harmadreszt, ha nem vagy fideszes, mi a feneert akarnal itt maradni egy sokkal jobb, fejlettebb orszag helyett? Igy is ugy is az lesz a vege, hogy kimentek, szoval tokmindegy." Egyébként igazad van, amíg nem tudok Kaliforniába költözni addig ideiglenesen lehetek Svédországban csak az a gond, hogy nagyon félek odamenni mert nehezen beszélek angolul (nyílván meg kell tanulnom, Kaliforniába fogok költözni de ha Svédországba költöznék az hamarabb lenne és emiatt kevesebb időm lenne megtanulnom rendesen angolul), meg túl hirtelen lenne ez az egész, kevesebb felkészülési időm lenne, még nem vagyok 18 (17 vagyok, 2024-ben leszek 18) és amikor betöltöm a 18-at akkor egyből Magyarországon lévő albérletbe kell elszöknöm, ott meg kötelező legalább 1 évig kibérelni az albérletet, bár nem tudom, hogy erre mennyire kényszeríthetnek jogilag. Meg még az is probléma, hogy Magyarországon fogok elkezdeni dolgozni, hogy fizetni tudjam az albérletet és magyar könyvelőiroda fogja intézni az adóügyeimet meg a magyar adóhivatalnak kell befizetnem az adót és ha felveszem a svéd állampolgárságot és lemondok a magyarról és odaköltözöm akkor nem tudom, hogyan fogok tudni ott dolgozni meg ott intézni tovább az adóügyimet, ez eléggé nehéznek tűnik nekem. Tanulási nehézségem van, kicsit életképtelen is vagyok, nehezen tájékozódom és nehéz a felfogásom. De egyébként teljesen igazad van, mindenképp az lenne a legjobb ha Svédországba költöznék csak nagyon nehéz lesz megoldanom. De így legalább jobban fel fogok készülni arra, hogy Kaliforniába költözzek. De ha én felveszem a svéd állampolgárságot meg nevet változtatok arra a hivatalosan bejelentett "családtagjaim" nem jönnek rá, ugye? Ha például valaki indít egy eljárást, hogy vegyenek gondnokság alá akkor meg fogják tudni, hogy nevet változtattam és svéd állampolgárságom lett? Vagy pont emiatt nem is fognak tudni ilyen eljárást indítani mert nem tudnak róla és hivatalos magyar adatbázisban nem tudnak rámkeresni? Meg ott az albérletárak nem túl magasak? Szebbek ott az albérletek? Nem túl nagy ott a bűnözés? Nem leszek ott veszélyben?

dec. 19. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:

"Magyarországon is akárki felvehet másik vezetéknevet úgy, hogy egyik családtagja sem visel olyan nevet! Meg ráadásul nem is kell olyan részletesen megfogalmaznia az indoklást, akármilyen magyar nevet elfogadnak Magyarországon"

Nem. Az én vezetéknevem ~20 ember viseli Magyarországon, tehát ritka. Kellett minden felmenőmnek (azon az ágon) az anyakönyvi kivonata hozzá, hogy igazolni tudjam, hogy volt ilyen nevű családtagom, jogosult vagyok rá.

dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De Svédország szabadabb ország és jóváhagynának egy amerikai családnevet, majd utánakérdezek! Egyébként utánanéztem a neten és Svédország nagyon veszélyes ország, magas a bűnözés és mostmár emiatt rettegek odamenni.
dec. 19. 19:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!