Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyszíniszemle,házkutatás?

Helyszíniszemle,házkutatás?

Figyelt kérdés
Eltudnátok nekem magyarázni mi a különbség a kettő közt , és hogy milyen más szabályok tartoznak rá? Vagy a helyszíni szemle lényegében ugyanaz csak több dolgot is magába foglal?

#kutatás #házkutatás #szemle #Helyszíniszemle
dec. 21. 16:30
 1/2 Justinianus ***** válasza:
82%

Már azon kívül, hogy a helyszíni szemle egy helyszín szemléje, a házkutatás pedig egy ház átkutatása?

Szemle: személy, tárgy vagy helyszín megtekintése, illetve tárgy vagy helyszín megfigyelése.

Kutatás: lakás vagy egyéb helyiség, bekerített hely vagy a jármű átkutatása.

dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen én ezt felfogom csak pld Tordai Bence villájánál helyszíni szemlét tartottak . Legalábbis a hírekben anno ez volt. Most is olvastam nem rég egy ügyről hogy helyszíni szemlét tartottak egy garázsban majd egy lakásban kutatást ezért nem értem de lehet csak rosszul fogalmaztak
dec. 24. 17:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!