Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági végrehajtók (és...

Bírósági végrehajtók (és helyettesei) mennyire ismerik a bíróságok végrehajtási osztályán dolgozó jogászokat es ügyintézőket?

Figyelt kérdés
dec. 22. 07:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Teljesen.
dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egy csapat.
dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Miért érdekes ez?


Kötődnek egymáshoz a feladatok, nagyrészt ezért ismerik is egymást. Ugyan úgy, ahogy a NAV végrehajtói ismerik az illetékességi területén tevékenykedő önálló bírósági végrehajtókat, hiszen kapcsolatban állnak velük a közös cél érdekében.


Tehát még mindig: Miért lényeges ez?

dec. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert ismertség = részrehajlás, de legalábbis hajlamosító tényező lehet.
dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Részrehajlás? Mire? Miben felettese (döntéshozója, utasítást adója) egyik a másiknak? Elmesélnéd?
dec. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha már döntéshozót írtál, akkor vh. kifogásokat ugye rendre titkárok bírálják el.


Részrehajlás nem csak alá-felérendeltségi viszonyban elképzelhető, hiszen alapulhat szimpátián is. Végrehajtók szoktak titkárokkal direktben is kommunikálni, rendszeresen együtt dolgoznak ugyanazok a személyek. Az sem mindegy, hogy ha pl. a titkár pont nem akar a dologgal foglalkozni, simán benyalja, amit a végrehajtó mond/ír, biztos jó az alapon.


De ha te máshogy látod vagy máshogy tapasztalod, nyugodtan írd le.

dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, máshogy látom.

Próbálná az én vh. kifogásomat például "benyalni" egy bírósági titkár...

dec. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Rendben, de akkor te hogy látod?
dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy nekem még nem volt ilyen jellegű problémám egyik végrehajtóval, vagy bírósági/törvényszéki ügyintézővel sem az évtizedek alatt. Ha mégis lenne, mint ahogy írtam -> Próbálná az én vh. kifogásomat például "benyalni" egy bírósági titkár...
dec. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Alapesetben semennyire sem kell ismerniük egymást.

(Én pl. sokáig azt se tudtam, hogy hogy néz ki az illetékességi területünkön dolgozó végrehajtó).


Attól, hogy a végrehajtási munka hozzá köt, még nem kell ismerni.

Igazából csak végrehajtási iratokon keresztül van közünk egymáshoz, és ennyi elég is.


Egyszer bejött hozzánk a frissen kinevezett végrehajtó a bíróságra.

Meg akart hívni minket, titkárokat ebédelni, hogy megismerjük egymást.... Az elnökhelyettes asszonyunk, aki polgári ügyszakos bíró volt, úgy elküldte melegebb éghajlatra az ötletével együtt, hogy többet nem mert bejönni hozzánk.

Pedig hát én éhes lettem volna..

jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!