Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen személyi jogok vonatkoz...

Milyen személyi jogok vonatkoznak örökölt műalkotásokra?

Figyelt kérdés
Dédapám elismert festő és iparművész volt. 1972-ben (51 éve) halt meg, és egyetlen fia, nagyapám örökölte minden festményét és rajzát. Most egy Wikipédia oldallal ajándékoznám meg nagyapámat karácsonyra. Az életpályáját már megírtam, már csak képekkel szeretném kibővíteni az oldalt. Erre engedélyt adott nagyapám, de nem vagyok biztos benne, hogy ez elég. Azt tudom, hogy egy szerző művei 70 évvel a halála után válhat közkincsé, ami itt még nem teljesül, mert 51 éve halt meg. Rendelkezhet erről az örökös vagy nem?

dec. 22. 12:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Szerzői jogra gondoltam. Sajnos nem lehet szerkeszteni már.
dec. 22. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Az sem mindegy, hogy milyen célra akarod használni a képeket, egyébként közkinccsé.
dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az egyáltalán nem építő jellegű választ. Az nem zavar, ha valaki felhívja a figyelmemet egy helyesírási hibára, de az igen, amikor olyan ember teszi, aki még csak a kérdésre sem tud válaszolni.

A célom a képpel, amint az a leírásban ott van, hogy egy Wikipédia oldalra kerülnének fel. Ott van a leírásban...

Csak a Wikipédia nagyon szigorúan veszi a szerzői jogokra vonatkozó törvényeket, és én pedig el vagyok veszve a rengeteg különböző jogszabály között. Ezért kérdem, hogy van-e olyan, aki ért ehhez?

dec. 22. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!