Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közúti veszélyeztetést nem...

Közúti veszélyeztetést nem lehet pénzbüntetéssel megúszni?

Figyelt kérdés

Neten mikor mutatnak ilyen tahó sofőröket akik ellen eljárás indul közúti veszélyeztetésért, azt nem úszhatják meg pénzbüntivel, esélyes legalább a jogsi bevonása egy időre vagy felfüggesztett?

Például: [link]



dec. 28. 07:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagyis hogy ezeket az egyéneket sikerül legalább egy időre kiszűrni a forgalomból vagy sajnos nem?
dec. 28. 07:52
 2/12 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj, hogy a legtöbbször pénzbüntetéssel megússzák és következő nap, ugyanúgy autóba ülnek ezek a majmok.

Azt kellene megérteni, hogy az autó nem jogositvánnyal megy. Attól, hogy elveszed a jogsiját, vagy eltiltod, ugyanúgy be fog ülni. Börtön kellene a súlyos esetekért, de, mint tudjuk Magyarországon az embercsempészeket és a drogosokat is idő előtt engedik el, igy nincs más megoldás, autó helyett, tankkal kell közlekedni és akkor nem lesz bajod.

dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Ezek egy része nem közúti veszélyeztetés.
dec. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Az igaz bár én a közúti veszélyeztetésekre voltam kíváncsi.
dec. 28. 08:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Preferáltam volna, ha egy-két stadion helyett megépült volna egy olyan "fapados" pár ezer fős börtön, ami kizárólag az ilyen közlekedési tahók részére lenne fenntartva, akik max 3-6 hónapra bevonulhatnának elmélkedni kicsit a spártai körülmények közé. Mellé párhuzamosan olyan jogszabályokat kéne hozni, hogy az érzékenyített liberó bíráknak ne lehessen mérlegelési joguk, és minden súlyos szabálysértést, veszélyeztetést, jogsi nélküli vezetést, visszaesőként elkövetett 6 pontnál súlyosabb szabálysértést ebben a jeles intézményben letöltendővel kéne díjazni. Ez amolyan "bentlakásos" átnevelő intézmény lenne, kötelező programokkal, viselkedéstréningekkel, és a végén vizsgákkal, aminek sikeres teljesítése után kaphatná vissza a jogsit a delikvens. Aki viszont súlyosabb, pl halálos balesetet okoz, annak maradna a régi hagyományos böri, persze ott is szigorítani kéne a büntetést, pl szándékosság esetén harmadolás kizárt.

Ha ez megvalósulna, pár évet adnék, és garantáltan drasztikusan javulna a közlekedési morál.

dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én már úgy vagyok ezzel hogy ebben az országban tényleg jobb lenne a szemet szemért elv. Mert ha egy büntetőfékezőhöz hozzávágnak pár tízezres csekket nem érnek el vele semmit. Viszont az amelyik büntetőfékezőt egyik évben elkalapált egy kamionos emberére talált, többet talán nem mer ilyet csinálni nehogy mégegyszer még a sz@r is ki legyen verve belőle.
dec. 28. 09:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Én letöltendővel csak akkor értek értek egyet ha szándékosan követte el. Mellékelt videón olyan eset is látható ami szimpla benézés, bement forgalommal szembe tévedésből, ráadásul kis sebességgel és amint észrevette a hibáját próbált onnan kijutni. Ezeket még meg sem bírságolnám, max egy figyelmezetetés, ejnyebejnye, máskor jobban figyeljen kérem! És menjen tovább.
dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6

Ja, csak a kamionos meg lehet kapott alap esetben 3 év letöltendőt önbíráskodásért, plusz testi sértés, garázdaság, és amit még az ügyész összehoz. Tapasztalatból tudom, hogy egy ilyen helyzetben a törvény úgy odabax, hogy arrólkodulsz.

dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Mert ha egy büntetőfékezőhöz hozzávágnak pár tízezres csekket nem érnek el vele semmit."


Igen, az ilyenekre gondolok. Ezeknek simán menjen a letöltendő. A tévedőknek ne.

dec. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

A büntetőfékezés közúti veszélyeztetés, bűncselekmény, amit alapból többel díjaznak mint pár tízezer, és mindenképp píróság elé áll az elkövető. Arról viszont nem hallottam, hogy valójában mit is kapnak az elkövetők. Szerintem megússzák egy felfüggesztettel, korlátozott időre jogsibevonás, meg némi pénzbírság.

dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!