Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így ebben a formában legális?

Ez így ebben a formában legális?

Figyelt kérdés
Ismerek egy nőt, aki budapesti ingatlanokat vásárol a külföldön élő lányai nevére, a megvett ingatlanokat a nő kiadja albérletbe, de persze minden a külföldön élő lányai nevén történik, tehát nem az ő nevén vannak az ingatlanok, hanem a külföldön élő lányai nevén, de az anya intéz mindent mintha az övé lenne... Ilyenkor adózni kell neki egyáltalán az adásvétel és a bérlet után, vagy ez ilyen "okosban megoldott" dolog és nem is kell így adót fizetniük?

dec. 30. 04:46
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy mi közöd van hozzá, talán irigy vagy? Legyenek szerencsések.
dec. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg azért íratja a lányára, mert nem akar hagyatéki vitát, amikor számára véget ér a történet.

De amúgy ezer oka lehet.

dec. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Ok.. De amúgy ezt a légy szerencsés dolgot miért csak a bűnözöktől hallom mindig? :D
dec. 30. 05:01
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Értem.. De a kérdés is elsősorban arra szólna, hogy kell-e adózniuk Magyarországon vagy sem, mert azért az nem mellékes szerintem.
dec. 30. 05:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ingatlan Magyarorszagon van, akkor a magyar allamnak adozol utana.
dec. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Ez egyébként mért tartozik rád? A történetnek szerintem két alanya van, az anya és a magyar állam. Te hogy kerülsz itt képbe?
dec. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fsms ***** válasza:
100%
Igen, legális, amennyiben a tulajdonosok adóznak utána.
dec. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!