Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánszemély, E.V., Kft...

SIDLER22 kérdése:

Magánszemély, E.V., Kft elkérheti a személyes adataimat?

Figyelt kérdés

Van egy "programozó" srác a neten. A gányolt programját pénzért, licenszkulccsal árulja. Ezen kívül a vásárlóktól eddig elkérte a személyigazolványukat és a lakcímkártyájukat. Erre felfigyelt A Trash klubb és elkezdték szét alázni-gyalázni az embert (amit szerintem meg is érdemel). A csávó természetesen fellépett ellene. Szigorúbban vette az adatelkérést, hogy hátha így ki tudja szűrni a trollokat, de nem nagyon jutott vele semmire.

Most ott tart, hogy az egyik siránkozós videóban elmondta, hogy aki az Ő oldalukra/meglátásukra/sztorijukra kíváncsi ezzel a témával kapcsolatban attól mostantól elkérik a személyit, lakcímkártyát, 2 évnél idősebb E-mailt és telefonszámot, ezen kívül az illető munkahelyének a nevét, címét, telefonszámát és a közvetlen főnökének a nevét.


A kérdésem az lenne, hogy ehhez magánszemélyként, E.V.-sként vagy kisebb cégként van egyáltalán joga? Ő azt állítja első kézből tudja ügyvédtől, hogy van. Több másik ember (olyanok akik nem közvetlen trollok csak "IT kritikusok") viszont azt állítják, hogy nincs.

Próbáltam utána keresni az erre megfelelő jogszabályokat, de rövid úton nem találtam. Gondoltam hozzátok fordulok segítségül.


(Légyszi majd a jogszabályi forrásokat is linkeljétek be!)



jan. 2. 10:57
A kérdező szavazást indított:
Van hozzá joga.
Nincs hozzá joga.
7 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tájékoztatja az ügyfeleit az adatkezelésről illetve azt az ügyfelek el is fogadják, akkor törvényes. Bár nem értem milyen program az amihez személyigazolvány szám szükséges.
jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően a csávó mint karbantartó foglalkozik azzal aki a programjáért és a szolgáltatásáért fizet. És ez az egész azután kezdődött, hogy kiszivárogtak a programjai. Feltételezem ezzel az a célja, hogy a kétes embereket akik ki akarják szivárogtatni a szoftvereit, elijessze. Vagy ha kiderül, hogy valaki kiadta akkor bosszút tudjon állni.
jan. 2. 12:16
 3/8 Molyember ***** válasza:
100%
Joga van kérni, neked meg jogod van nem foglalkozni sem vele, sem a termékével. Nem is értem, miért veszi bárki is komolyan.
jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Bárki elkérheti bárkinek a személyes adatait. Az adatkezelés módjáról tájákoztatnia kell az illetőt. Akitől elkérik az adatait, az nyilván megtagadhatja az adatszolgáltatást, ami miatt az adatokat elkérő esetleg elállhat a teljesítéstől. Tehát igen: az adatok bekéréséhez joga van. Gyakorlatilag bármiért elkérhetőek az adatok.
jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"a csávó mint karbantartó foglalkozik azzal aki a programjáért és a szolgáltatásáért fizet"

Aki fizet érte/megveszi a szolgáltatást az gondolom el is fogadta az adatkezelésre vonatkozó szabályzatot így legálisan kezelheti a vásárlók személyes adatait.


"a kétes embereket akik ki akarják szivárogtatni a szoftvereit, elijessze"

Vagy hogy fel tudja őket jelenteni mivel lényegében szoftverhamisítást követ el az aki másolja a programját.

jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elkérheti, de te nem vagy köteles megadni. Ennyi. Nem kell venni tőle semmit. Viszont ha kell az a szar, amit ő árul és mégis megadod az adataidat, akkor az adatkezelésnek már GDPR kompatilbilisnek kell lennie és szigorú szabályok vonatkoznak rá.
jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat!
jan. 2. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:

"Próbáltam utána keresni az erre megfelelő jogszabályokat, de rövid úton nem találtam."

Lényegében arról szól a jogszabály, hogy bármilyen adatodat kezelheti ha erről tájékoztat és te elfogadod.

jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!