Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kard mennyire jó önvédelmi...

A kard mennyire jó önvédelmi fegyver? Legális önvédelemre otthon kardot tartani?

Figyelt kérdés

jan. 2. 22:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű teszt. Kérj meg valakit hogy segítsen.

Fogjatok mindketten egy kb 1 méteres botot.

A folyosón amely általában a lakás legszűkebb része próbáljátok meg hatékonyan használni.

Szerintem nem fog működni.

jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Előszőr is szeretném leszögezni a válaszolók kedvéért ,hogy nem szándékom senkibe "beleállni".

Viszont azt látom ,hogy meggyőződésekből adott kisarkított válaszokat kaptál.Először is önvédelemre abból az okból nem jó ,hogy az önvédelmet én konkrétan ,utcára is illetve bárhová is helyezném ott pedig nem mászkálhatsz karddal a hátadon mint a ninják ,viszont te objektum védelemre és azon belüli önvédelemre gondolsz valószínűleg.

Először is azt tudnod kell ,hogy nincsennek olyan fegyverek illetve eszközök sem amik kompromisszum nélkül használhatók ,és nincs legjobb fegyver sem.Így nincs legjobb fegyver ,önvédelemre sem ,otthonvédelemre sem de főleg mimden helyzetre jó nincs.(Mondjuk itt zárójelben azért ha körülményeket ,jogi részeket mellőzve mondhatnék egy igazán jó és sokoldalúan használható fegyvert objektumvédelemre az egy 20-as vagy 12-es öntöltő sörétes ,gyöngygolyóra illetve 00-as buckshotra tárazva ,taktikai lámpával.)Na igen és itt érkeztünk el ahoz részhez amikor is egyrészt azt mondom ,hogy ha egy másikat kellene mondanom ,egy muníció nélküli fegyvert amivel adott esetben ugyanolyan hatékonyan lehet eliminálni a támadót az kétségkívűl egy valamilyen rövid kard lenne.Abban egyet értek 5-össel és 10-essel ,hogy a kardod viszont nem önmagában ,hanem tőled lesz igazán hatékony ,és ez megint csak minden fegyverre igaz ,sőt akár lehet ez az első kompromisszum is.Viszont az a része ,hogy amíg nem leszel profi kardforgató.Azért a kés által haltak meg a legtöbben ,és nem profi késharcosok kezében voltak ezek a kések nagyrészt.Ugyanez igaz a kardra is egyszerűsítsük ezt le.(az egy kés csak hosszú),szóval képzettség nélkül is ér valamit ,sőt pszichoógiai hatása is van azért.Természetesen ha Kill Bill tör be hozzád akkor már ő lesz előnyben a tudásának köszönhetően.És itt 11-es próbáld csak ki szűk folyosón.Három dolgot kell megjegyeznem.Az egyik az előbb említett pszichológiai elrettentő hatása.Azért egyrészt az a tapasztalat ,hogy ragadozó tipúsú emberek könnyű célpontot választanak ezért ha ellenállásba ütköznek inkább felhagy a támadással.Tehát szerintem még a szűk folyosón sem azt fogja nézni a támadó ,hogy "aha ez itt egy szűk folyosó itt még kijátszhatom" hanem szerintem ha valaki elindul felé egy éles karddal ,esetleg még az áldozatunk szeme is szikrázik ,és az a kisugárzása ,hogy ha odaérek felszeletellek ,akkor szerintem inkább menekülő utat fog keresni.Kettő igen valamelyest veszíteni ,fog a hatékonyságából ,de ez nem jelenti ,hogy bizonyos dolgokat mellőzve nem is lehet használni ,sőt egy rövid karddal tudsz szűken dolgozni bizonyos ilyen esetekben ha azért képzettség is van mellé.Három pedig ha a támadóm ép a szűk folyosón van nem muszály nekem is odamennem ,főleg ha valamiért nem kezd menekülni mert akkor kiváltképpen gyanítható ,hogy talán mégis ezt szeretné kiaknázni ellenem.A közel kell hozzá menni is relatív.Mihez képest.Persze a hatótávolsága nem egy mesterlövés puskáé.De hát nem is mesterlövész puska. :-) A pusztakézhez vagy késhez azonban megfelelő távolságot lehet vele biztosítani.Azért ha intenzíven mozgok még egy rövid karddal is egy 5x5-ös szobában de megkockáztatom a 6x6-osat a fal mellé kényszerítek vele bárkit ,szóval sok mozgáster nem marad.Lehet szépen a fal mellett körbesasszézni. :-)

Na igen a helyzet eszkalálódhat de ez nem is a szúrást vagy vágást követően lesz veszélyes számodra.Hiszen ő akkor már veszíti a vért a fegyver pedig még mindig nálad.Ez akkor lesz igazán veszélyes ,és (akkor viszont javaslom elő se vedd hanem várj egy kedvezőbb alkalomra hátha lesz) ha nála van hatékonyabb eszköz pl egy pisztoly.Mert nyilván ,ha még én lennék is a rossz betörő ,de eszem ágába nem lenne a szobádban elvérezni ,tehát ha pisztoly van nála és kardot lát valószínűleg kitáraz rajtad csövön keresztül ,és eperjamet csinál belőled pár másodperc alatt.És itt csak halkan jegyzem meg ,még mielőtt bárki megkérdezné hogy mi az esély rá hogy kis hazánkban valakinél pisztoly lesz ,hogy a statisztika szerint minden 3.ember tart illegálisan lőfegyvert.Ebből kb annyi százalék mint a körmöm alatt a piszok ,na attól picit többen lehetnek közülük akinek azért van ,mert a gondolkodásmódja az hogy meg fogja védeni a családját törvényen kívül is ha kell de nem járja végig a fegyvertartási engedéllyel járó procedúrát ,és kb ugyanennyi az aki törvényes úton valamiért nem kaphat.A többi az ne legyenek illúzióink villogtatva van behajtáshoz ,védelmi pénzek beszedéséhez ,prostituáltak védelméhez ill megfélemlítéséhez ,területvédelemhez stb. Az alvilágban.

Továbbá a box ,a legjobb.Na igen le a kalappal a bokszolónk előtt ,de tényleg ,és mindenki előtt aki ilyen versenysporttal ,vagy harciművészettel foglalkozik.Személy szerint jó magam is.És pont ezért mondom ,bizonyos helyzetekben a boksz több mint jó.De bizonyos helyzetekben az elégtől kevesebb.Ugyanis önvédelmi helyzetben néha ettől nagyobb repertoárra van szükség ,akár tecnikailag akár eszközök terén.Kis városkánkban ahol lakom van egy furcsa nép ,akik folyamatosan az euforia állapotát keresik ,a munkát pedig kerülik.Életük nagy részét ilyen eufórikus állapotban töltik ,a maradékot zsákmányszerzèéssel ,és közösüléssel ,a sok utódból ítélve.És előfordult ,hogy az eufóriát okozó csodaszert mások lakásában más fiókjában keresték ,amikor az anya zsákmányszerzésre tanította már felnőtt fiát.Mindezt tették úgy hogy harminc centis konyhakéssel a kezükben túrták a fiókokat.Itt is idősebb embereknél.Azért tudták hová érdemes és hová nem érdemes bemenni.Ugye könnyű célpontról is beszéltem.Szóval azért ha nem muszály nem rontanék neki két harminc centis konyhakésnek tíz unciás bokszkesztyűben.Főleg nem olyanoknak akik a drog meg gyógyszerek hiányától ugye még agresszívabbak ,még kiszámíthatatlanabbak.Habár az agresszivitásukból előnyt lehet kovácsolni ,de mégsem eszköz nélkül tenném.És habár harcművésszel nem fogod magad szembetalálni az utcán max két okból ,vagy akkor ha te támadod meg ,vagy ha renitens viselkedésed megszólaltatja belső hangját ,hogy ezt nem hagyhatom ,de megjelentek az ún. Képzett kötekedők akik fél vagy egy évig lejárnak általában thai box vagy kick box edzésre aztán pedig az utcán jasszoskodnak.Azért akinek van némi adottsága meg szorgalma ,és nyilván nem profik közt de egy év után már versenyző szintre lehet lépni.Akkor gondoljuk el ,hogy nulla tudással rendelkezőeket lazán terrorizálnak.Így a box harcértéke is egyre csökken főleg ,hogy azért már a fent említett két sportnak is nagyobb a technika repertoárja.És a magyarországon nincs komoy támadás ,ha csak nem kötünk bele maffiózókba meg lecsúszott romákba.Ok.A maffiózók tekintetében mi minősül kötekedésnek???Minden is!Mikor milyen ing van rajtuk.Csak mert volt ,hogy bejöttek szórakozóhelyre és indokolatlanul elkezdtek felpofozni embereket.Köztük ott járkáltak a mi kis társaságunk mögött is ,szándékosan rúgdosták a székeinket.Mi megőríztük a halvérünket ,gondoltam ha elfajul üveg ,addig ütöm őket míg nem törik aztán szúrok.De nem került rá sor.Nyilván azt hitték be vagyunk sz-va.Ergo szerintem ők szoktak kötekedni.De vissza a kérdéshez.Összességében a kard az több mint tökéletes önvédelemre az otthonodban ,abban az esetben ,ha nem kard kard ellen és tudásbeli különbségekről ergó vívásról beszélgetünk ,illetve ha nem sokkal hatékinyabb eszközzel szemben (lőfegyver) veszed elő.Természetesen mivel nem ismerlek ,nem ismerem a korlátaidat ,mondjuk kűzdesz-e súlyfelesleggel és mennyivel ,az ügyességedet vagy ép megboccsás a sutaságodat ,így neked kell mérlegelned.Van egy lelki vonatkozása is.Mi van ha mégis hasznâlnod kell?Felkészültél rá ,hogy a plafonig spriccel a vér?Hogy vérben fogsz fürödni?Hogy adott esetben barátnőd ott sikít melletted?Hogy úgy látsz egy embert ahogy egy jó ízlésű ember nem akar egy másikat?Ezeket mindet neked kell mérlegelni.Természetesen ha az életem a tét.De ez én vagyok.És utolsó gondolatként annyit mondanék ,hogy az elején azt mondtam nincs legjobb fegyver.De ha egy másik szegmensbōl nézzük akkor van.És most szintén igaz vágó fegyverekre ,lőfegyverre mindenre egyaránt.Melyik lesz a legjobb fegyvered?Mondjuk a legjobb kardod ha lesz 4?Persze minddel tudsz bánni hiszen megtanultad.Mondjuk.De a legjobb az lesz amelyikkel a legtöbbet gyakorolsz.Tehát azt javaslom ,hogy fogj meg többet ,ismerkedj velük ,kérd ki hozzáértők véleményét ,érezd a súlyát ,stb Uralható legyen számodra.Hiába veszel egy fegyvert amit nem tudsz uralni.És ez alapján válassz.Majd gyakorolj vele szorgalmasan és alázatosan.A megtanultakat pedig mindig ismételd ,ha nem technikailag akkor gondolatban.Remélem tudtam neked segíteni.


Szép napot!

febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!