Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasság során megvettük fél...

Házasság során megvettük fél áron (áron alul) a ferjem szülei házát de mint kiderült csak a ferjem nevere írták és örökségként. Én anno akkor szültem amikor ez történt, válaskor kitehet a házból a gyerekkel? a többi lent

Figyelt kérdés

Ezután a szülei ráirták anno az összes vagyonukat ami azt jelenti hogy:

még egy lakást és egy fél tanyasi házat-amiben ők laknak jelenleg.


A házasságunk megromlott amit most nem szeretnék részletezni, és válni fogunk.


Bölcsis kisgyerekkel , részmunkaidőben dolgozom, a bíróság megitélheti nekem azt hogy lakhassak ha nem is hosszútávon (mert a célom külföldre kimenni) de egyelőre a házban vagy a lakasban való a gyerekkel?

Természetesen teljes munkaidős munkát keresek, es van valamennyi felretett penzem is ugyanúgy mint a ferjemnek, de a lakhatás a nagyobb kérdés most.


jan. 3. 12:11
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
# vagy a lakásban -igy akartam, bocsi az elirásért
jan. 3. 12:12
 2/22 A kérdező kommentje:

Már 10+éve vagyunk házasok es az zavar hogy hallgattam a ferjemre es nem vettünk magunknak már akkor házat vagy építettünk, mert azóta már lenne sajátunk.

De így átvertek, mert azt mondták hogy a ház közösen a mi nevünkre kerül, es hogy nem akarják eladni , es mennyire megéri ez nekünk.

Már akkor mondtam hogy inkább adják el, es mi külön szeretnénk építeni, akkor még külföldön dolgoztunk, de nekik jobb volt hogy küldtünk pénzt és úgy tűnt nekünk is jobb lesz.

Most már látom nem így kellett volna

jan. 3. 12:20
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a szerződésben? Ha rendes adásvételi szerződést írtatok, akkor a ház fele a tied, akkor is, ha csak az ő nevén van. Ha ajándékozási szerződés volt, akkor jól kib_sztak veled, nem jár semmi, csak ha esetleg volt valami nagyobb volumenű felújítást, mondjuk tetőcsere, nyílászárócsere, akkor annak az árának a felét követelheted. Bármi egyebet amit neki ajándékoztak, az az ő különvagyona, abból sem jár neked.

A külföldre költözésnek alaposan járj utána, ha vinni akarod a gyereket is, mert abba az apának bele kell egyeznie.

jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Tudod igazolni, hogy fizettetek érte? Mert ebben az esetben akkor is jár neked a beruházás rád eső része, ha az ő különvagyona.

A nagyobb gond a külföldre költözéssel lesz, a férjed beleszólhat, hogy elviheted-e a gyereket. Szerintem keress ügyvédet, mert ez nem lesz egyszerű menet.

jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Ha ajándék/örökség, akkor semmi közöd hozzá. Viszont ha adásvétel, akkor mindegy, hogy kinek a nevén van, jár belőle neked is, mert közös szerzemény.


Nem vagyok sem jogász sem ügyvéd, de szerintem az örökség/ajándékozás és az adásvétel kizárják egymást, csak az egyik vagy csak a másik van. Erről érdemes volna egy ügyvédet kérdezned inkább.

jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

Az a helyzet, hogy téged se tehet olyan könnyen utcára, ha oda vagy bejelentkezve. A saját vér szerinti gyerekét pedig egyáltalán nem. Ebkötelessége róla gondoskodni.

A váláshoz amúgy is szükséged lesz ügyvédre. Érdeklődd meg, hogy mik a lehetőségek, mi jár.

jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A pénzt folyamatosan küldtük amikor kint voltunk es ithon is adtunk pénzt plusz egy csomót festettunk, gletteltünk, stbstb, a lényeg ajándékozásként írták rá, pedig megbeszéltük hogy lesz.

Tehát igen átvertek.


A kérdés az hogy kitehetnek a házból, vagy lakhatnék-e a gyerekkel a lakásban ami az Ö nevén van, jelenleg alberlők laknak benne

jan. 3. 12:35
 8/22 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem tehetnek ki a házból, a gyerekeket meg pláne nem. Amúgy is kilakoltatási moratórium van, még egy albérlőt sem tehetsz az utcára. De egyetértek, sürgősen fordulj ügyvédhez.
jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
5# örökség es semmi közöm ezek után de a pénzem nekem is benne van az a szomorú.
jan. 3. 12:37
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Mi az, hogy a nevére írták örökségként?
jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!