Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzt találtam random az...

Pénzt találtam random az utcán (20ezerft) és abban a pillanatban természetesen magamévá tudtam, lehet belőle valami ügyem?

Figyelt kérdés
korbe neztem hogy ki volt a legkozelebbi tavolodoktol a penzhez hogy hatha valamelyik elejtette, de nem lattam semmi "gyanusat"ezzel kapcsolatba tehat mar mar szinte eldugodtan talaltam, mintha csak ram vart volna vagy valami hasonlo. Igy nem nagyon tudtam mit kezdeni, de otthagyni se volt szivem, es semmilyen barmilyen hivatalosabbnak tunheto, epulet, nem volt a kornyeken ahol le lehetett volna adni, posta, valamilyen onkormanyzat szeruseg, bank stb.
jan. 5. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem volt szíved otthagyni, akkor adományozd el. Attól hátha jobban érzed magad!
jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem. A pénz innentől kezdve a te jogos tulajdonod képezi.
jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
#2: Hülyeséget ne írj! Ha találsz valamit, nem lesz a Tiéd. Eltenni ugyanúgy lopás jogilag. Az egy másik kérdés, hogy mennyire életszerű, hogy nem teszi el, de ha jogkövető magatartást akar tanúsítani, akkor leadja a rendőrségen mint talált tárgyat. NEM LESZ A TIÉD HA TALÁLSZ VALAMIT! TALÁLT TÁRGYAT ELTENNI PEDIG LOPÁS!
jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Ha láttad/sejtetted volna, hogy ki hagyta el, akkor is erkölcsileg elítélendő csak, jogilag kikezdhetetlen helyzet, épp azért, mert simán rámondja az ember, hogy találta.

Ha neked ez lelkiismeretfurdalást okoz, akkor szerintem is adományozd el. Ha nem okoz lelkiismeretfurdalást, akkor meg használd egészséggel.

Hiába adnád le bárhol, ez nem egy személyes tárgy, aminek valamilyen úton-módon beazonosítható a gazdája, így bárhová adnád is le, nem kerülne vissza az eredeti tulajhoz. Hogy is kerülhetne? Bárki állíthatja, hogy elhagyta a pénzt. Így ahová beadod, ott fogja valaki zsebre vágni jó eséllyel.

jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Pedig akármit is gondolsz, bizony szabálysértést követtél el, tulajdon elleni szabálysértést. Ha 50k fölött lett volna az eltett pénz, azzal pedig már bűncselekményt követtél volna el.


#2 "Nem. A pénz innentől kezdve a te jogos tulajdonod képezi."


Bocs, de ezen jót nevettem :)

jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is eltettem volna, mielőtt valaki más teszi el.
jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

@3 ezt mindenki tudja

Csak mindenki lesza..

jan. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolj úgy rá,hogy nyerted.
jan. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!