Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen/boltban vagy...

Közterületen/boltban vagy egyéb NEM autós/közúti eseteknél ahol SZEMÉLYI SÉRÜLÉS van, KELL-E hívni rendőrt?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy ha valaki boltban megsérül mert például helytelenül van kirakva egy jelzés és emiatt megsérül egy vásárló/dolgozó, akkor a mentő mellé kell-e rendőrt hívni az intézkedéshez.


Én úgy gondolom hogy kell, hiszen a mentős nem fog, és nincs is jogában a helyszínen eldönteni hogy ki volt a hibás, ő csak a sérülttel fog foglalkozni.



jan. 11. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.

Utólag a sérült tehet feljelentést vagy indíthat kártérítési pert.

jan. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell minden piszlicsáré ügy miatt rendőrt hívni, van nekik dolguk amúgy is. Szerintem ki sem mennének, ha emiatt hívnád őket. (Mari néni vaksi, és nekiment egy táblának pl)
jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére mióta 112 van ezzel nem kell foglalkozni. Elmondod mi a baj és küldik az illetékes szerveket.
jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2/3 Piszlicsárénak nem mondanám, mert elvileg kórházban komoly baja lett a sértettnek, (fejét mért ütés) bár ez a helyszínen nem gondolták volna, pont ezért tartom a véleményem hogy az ilyenek miatt kellene mentő mellé hívni a rendőröket is. Utólag laikusként nem fogom fel hogy lehet hitelesen jegyzőkönyvezni, ha már a helyszín nem adott. Tudom tudom videófelvétel, de az meg 90%ban "nem bizonyítóerejű", amit már én is megkaptam közúti eseteknél, pedig rohadtul egyértelmű sokszor.


Na m1, köszi a válaszokat emberek, mentek a zöld pacsik

jan. 12. 00:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól még nem kell rendőrt hívni, hogy valaki nagyon béna, és emiatt kórházba kerül.
jan. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!