Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A NAV tarsadalombiztositasi...

A NAV tarsadalombiztositasi adot akar fizettetni velem, holott 10 eve kivandoroltam az orszagbol. Ahol elek, itt nincs allami tarsadalombiztositas, maganbiztositok vannak. Hogy igazoljam a biztositott statuszomat igy?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jott egy level, hogy fizessek nekik tobbszazezer forintot. 10 eve nem elek az orszagban, es latogatoban sem voltam, be se tettem a labamat azota. Azt kerik, hogy igazoljam azt, hogy en 10 eve kulfoldon vagyok, es a "kulfoldon letesitett egeszsegugyi szolgaltatasra jogusultsagat igazolhatja a kulfoldi egeszsegbiztositasi szerv altal kiallitott, az egeszsegugyi szolgaltatasra valo jogosultsag kezdo datumat is tartalmazo igazolassal".



Ugye itt nincs allami egeszsegbiztositas, maganbiztositok vannak, akiknel kothetsz XY csomagot. En nem kotottem itt biztositast.



jan. 18. 13:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem Afrika-also, hanem Azsia segge. Es bizonyitani tudom, hogy megszakitas nelkul itt elek.
jan. 18. 13:40
 2/12 anonim ***** válasza:
2. Mindegy, mit bizonyítasz. Attól még ketyeg a TB-d. Ázsia, oké, hogy nem tudják behajtani, DE!!! SOHA nem jössz haza? SOHA nem mész olyan országba, legális, adózott munkára, amiből behajthatja? Idehaza, nincs SEMMI, amivel megfoghat, akár a jövőben, pl. egy leendő örökség, amire ráteheti majd?
jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Amikor kimentél, akkor kellett volna HIVATALOSAN lemondanod a hazai TB-t"



De ahogy kapargatom ezt az ugyet, csak ugy lehet lemondani a hazai TB-t, ha van kulfoldi TB-m.

jan. 18. 14:18
 4/12 A kérdező kommentje:

"SOHA nem jössz haza?"



Az elkovetkezendo jopar evben nem. Mennyi ido alatt evul el?

jan. 18. 14:19
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

4.: Nem igaz. A magyar TB pont lexarja, hogy van-e neked máshol.


5.: SOHA! Nem vicc!

jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Soha? Csak a minositett emberoles, az emberiesseg elleni es az allamellenes buncselekmenyek nem evulnek el soha.
jan. 18. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Ezzel ugye az a baj, ha hazalátogatsz, akkor viszont elvárod, hogy érted jöjjön a mentő... Ezt a kivándorláskor kellett volna rendezni.
jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Euban nem lenne gond, simán az e104 papírral lemeccselné egymással a két hivatal
jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"A magyar TB pont lexarja, hogy van-e neked máshol"



Hat pedig nem szarja le.



[link]

jan. 18. 23:44
 10/12 anonim ***** válasza:

A hivatalos formában vándoroltál ki, akkor az az országos nyilvántartásban szerepelne és nem keresne a NAV járulékfizetéssel.


Valószínűleg él még a magyarországi lakcímed, így belföldinek minősül függetlenül attól, hogy éppen hol élsz. Annak a belföldinek pedig, akinek nincs biztosítással járó jogviszonya (akár itthon, akár máshol), fizetnie kell magad után egészségügyi szolgáltatási járulékot a magyar államnak. Mivel van magyarországi lakcímed, feltételezik, hogy az országban vagy és ha összeesel az utcán, érted is kimegy a mentő.

Ha nem élsz itthon, és igazolod a külföldön fennálló biztosításod (ha magán, ha nem), akkor itthon nem kell arra az időre fizetned járulékot, amikor külföldön fennáll/fennállt a biztosításod.


Ezt kéri tőled a NAV és akkor törlik arra az időszakra előíródott járulékokat, amire jogtalan volt.


Ha nem akarsz ilyesmivel vacakolni, akkor szüntesd meg a magyarországi lakcímedet és nem kerget többet a NAV a jövőt illetően. De csak a jövőt illetően, a régi dolgokat még rendbe kell tenned hozzá.


Egyébként a T1011 nyomtatvány értelemszerű kitöltésével jelentkezhettél volna ki 10 évvel ezelőtt a járulék fizetése alól. Nyilván ilyen nem történt meg, ezért vegzálnak.


Sokan úgy mennek ki külföldre (akár dolgozni, akár csak ott élni), hogy semminek nem néznek utána, majd jön a meglepetés...

jan. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!