Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon éles lőfegyverr...

Magyarországon éles lőfegyverre adnak viselési engedélyt? Ha igen mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Nem lőpályára hordanám, nem önvédelmi gáz és riasztóra gondolok és nem tartás, hanem utcán való viselésre kellene au engedély.

jan. 18. 21:36
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Ott vannak eltévedve az emberek, hogy bármilyen védelmi eszközt is hordanának magukkal annak a használatát el kell előtte sajátítani különben stressz alatt éles helyzetben lehet hogy magában több kárt tesz mint a támadóban. A gyakorláshoz idő kell és pénz. A magyar egyiket sem akarja. Ideje nincs pénzt nem akar költeni.

Csak valami megoldás kellene gyorsan.

jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Régen még volt olyan, hogy bírók, nyugdíjas katonatisztek, magas rangú állami tisztségviselők kaphattak engedélyt önvédelmi fegyverre.

Mostanra ez nagyjából megszűnt. Már csak azok kaphatnak ilyet, akiknek a munkájához szükséges a fegyver.

jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Vedd el Orbán egyik lányát és megkapod élesre a viselésit, talán még a legfelsőbb bíróság tagja megkapják, vagy olyan emberek akik maffia perekben dolgoztak/nyomoztak.
jan. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%

#8 : Látom sikerült lepontoznod amit írtam. Nagyon ügyes vagy.


Hát, valószínűleg boldogabb vagyok, mert én nem rettegek, veled ellentétben.


Képzeld, egy bicskával is lehet életet kioltani, és 8 centiig tökéletesen legális a viselése még Magyarországon is. De jobbat mondok, autóval elgázolsz valakit és meghal. Még jobbat mondok. valakit egyszerűen fellöksz az utcán, hátraesik, megfejeli a járdát és meghal. Meglepő ugye?


A riasztó játékfegyverrel mit akarsz? Bohóckodki? Még ha gázriasztó is, az sem jó több támadó ellen. Tomcat haverjának a sztoriját ismered? Odapukkantott nekik gázriasztóval néhányat, aztán a tömeg brutálisan összeverte. A mázlin múlt hogy nem halt meg. Például ezért nem jó, mert játékokkal játszani lehet, nem életet védeni. Különben akkor a rendőrnek is elég lenne annyi.


Igen, egyes munkakör, mint pl. ha valaki zenész és Zámbó Jimmy a neve. Neki volt viselésije.


Szögi Lajosnak nem volt lőfegyvere, szerinted ő hol van most?


A kérdező nem biztonsági őr, tehát nem tudom hogy jönnek ide a biztonsági őrök.


A kérdező viselési engedélyről érdeklődött, nem arról hogy hogy lehet sportlövőit vagy vadászengedélyt kapni.

jan. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
45%
#11 : Felesleges úgy tenni mintha bonyolult lenne egy revolver vagy egy öntöltő pisztoly használata. Az USA-ban 85 éves kisnyugdíjasok lövik le a házukba betörő bűnözőket. Pedig elhiheted hogy ők nem járnak heti kétszer lőtérre, csak a férjük megmutatta nekik egyszer 40 évvel korábban hogy hogy kell elsütni.
jan. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
50%

"Az USA-ban 85 éves kisnyugdíjasok lövik le a házukba betörő bűnözőket."


Meg a saját családtagjaikat is mert hát sötét volt és a kert felől jött pedig nem onnan szokott.

jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
9%

Kínos ahogy leszavazzátok minden hozzászólásom, mert érvelni nem tudtok.


Nem, nem lövik le a saját családtagjaikat. A demagóg meséket nem kéne valóságnak beállítani.


De gyorsan pontozd le ezt a hozzászólást is, ha lepontozod akkor neked lesz igazad. (ja, nem)

jan. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
17. Én pl. azért teszem, mert a kérdés jogi. Válasz: nem kaphat magánszemély önvédelmi célra éles löfegyverre tartási engedélyt sem.
jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
6%

#17

Azért vagy lepontozva mert hülyeségeket beszélsz.

jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

#19 : Akkor talán meg kéne cáfolni. Ja, hogy az nem megy. Vajon miért nem? Talán azért mert amit mondtam abban semmi hülyeség nincs.


Az meg nem érv semmire hogy "azé vagyó lepóntózva mer hűjeség amit móndasz".


Próbálkozz inkább valami cáfolattal, statisztikával, bármivel. Azt hívják vitának, nem a kínos beszólogatást.

jan. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!