Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldre költözés során...

Külföldre költözés során milyen papírokat kell beszereznem?

Figyelt kérdés

Ausztriába költöznék.

Erkölcsi bizonyítványt már igényeltem.

EU egészségbiztosítási kártyát már most igényeljek vagy majd csak kint?

Adózással kapcsolatosan hova kell majd fordulnom?

Van esetleg még valami, amit ki kell töltenem?

A magyar TB-t fizetném, mert van olyan gyógyszerem, amit itt tudnak felírni.

Hova kell bejelentenem magam? Hogy ne "illegális" bevándorló legyek.


jan. 29. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Erkölcsi bizonyítvány minek? Kérte az új munkahelyed? Kint nem divat az ilyesmi.

Nincs szükséged EU biztosítási kártyára, ugyanis Ausztriában kéne betegbiztosítást fizetned. Aktuál jogszabályok szerint nem lehet egyszerre két helyen biztosításod, szóval a magyar TB-t le kell mondanod. Ausztriában mehetsz magadtól is valamelyik biztosítóhoz, vagy a munkahely is bejelenthet, ahová ők szoktak.

Otthoni TB-t le kell mondani, ezzel kapcsolatban a NAV-nak is írni kell, mert nem kommunikálnak egymással.

Helyi önkormányzatnál kell bejelentkezz az osztrák lakóhelyed szerint (lakcímbejelentés), illetve az idegenrendészetnél.

jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Ha lemondom a magyar TB-t, akkor hogyan írathatom majd ki a gyógyszeremet? Esetleg magyar családtag TAJ számára? Mert önként fizetném a havi közel 8ezret csak ezért, de ha nem lehet, akkor ugye más megoldás kell.


Akkor tulajdonképpen az én dolgom csak a lakcím ügyintézése és az idegenrendészethez való bejelentkezés? A többit a munkáltató intézi, adószám és tb? Jól értem?

jan. 29. 10:12
 3/14 A kérdező kommentje:
Erkölcsit azért kértem, hogy ha kérnék, már ne kelljen rá várni.
jan. 29. 10:13
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Személyi igazolványt.
jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
De mért kérnék? Államfőnek jelentkeztél, nem csicskásnak?
jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lemondom a magyar TB-t, akkor hogyan írathatom majd ki a gyógyszeremet?"

Az itthoni háziorvosodat kellene erről megkérdezni, hogy milyen lehetőséged van erre. Kint nem forgalmazzák ezt a gyógyszert amúgy? Mert ha de, akkor viszed az eddigi recepteidet/diagnózist vagy bármit, amire kaptad, és mondod kint, hogy ezt szeded X ideje, írják már fel legyenek kedvesek.

Én Svájcban, Ausztriában és Németországban is dolgoztam már, egyik helyen sem kérnek átlag munkákhoz erkölcsi bizonyítványt, ezt csak Magyarországon szokták elkérni. De nyilván, ha kikérted, már mindegy.

jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elméletileg igen, csak más néven fut más vivőanyaggal. Ez egy antidepresszáns és itt fontos a vívőanyag. :(
jan. 29. 11:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg az orvosod, hogy milyen megoldást ajánl erre a helyzetre. Legrosszabb esetben fel kell keress egy magán orvost, aki X időnként felírja neked, a családod pedig kiváltja és elpostázza (vagy te kérsz előre X havi adagot, ha hazalátogatnál időnként).
jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Kint elmész bejelentkezel a háziorvoshoz. Ő fog adni valamit.


Szerintem érdemes megcsináltatni az eus tb-t, mert kint idő mire elrendeződnek a kinti papírok, addig is jó ha van

jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A magán orvos itt Magyarországon nem élő TAJ számra tud felírni gyógyszert? Vagy ha lesz EU-s tb kártyám, akkor arra tud a magyar doki?
jan. 29. 11:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!