Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki zárható az örökös az...

Ki zárható az örökös az örökölt ingatlanból?

Figyelt kérdés
Lakik egy haszon élvező rajtam kívül az ingatlanban és azzal fenyegetőzik hogy ki fog zárni az ingatlanból. Van ehhez joga bírósági döntés vagy más jogi papír megléte nélkül?

jan. 29. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
A haszonelvezo joga eldonteni, hogy kit enged be a haszonelvezettel terhelt ingatlanba. a haszonelvezo joga erosebb mint a tulajdonjog.
jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az egész ingatlanra van 1/1 haszonélvezete, vagy csak részben? Ha az előbbi, akkor igen, kizárhat.
jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha van bejegyezve haszonélvezet, akkor igen. A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál, a haszonélvező dönti el egyedül, hogy ki léphet be, ki használhatja az ingatlant.
jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
2 Ezt sajnos nem tudom. Egyszerű öröklés volt és nem tudom ez hogyan zajlik alap helyzetben.
jan. 29. 13:13
 5/19 A kérdező kommentje:
Hogy értve van be jegyezve? Haláleset útján lett haszonélvező.
jan. 29. 13:14
 6/19 A kérdező kommentje:
1 Ez hihetetlen
jan. 29. 13:14
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdoni lapot le tudod kérni online évente 2db ingyenes. Abban elvileg fel kell tüntetve legyen, hogy 1/1 haszonélvező-e.

Ha igen, akkor megtilthatja, hogy látogasd az ingatlant.

jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
1 az összes számlát én fizetem. Én veszek minden ételt és egyéb háztartási cikket a lakásba. Berendezéseket és bútorokat. Csak nekem van jövedelmem. Örökös vagyok. És ez mind nem számít semmit?
jan. 29. 13:18
 9/19 A kérdező kommentje:
7 Honnét tudom ezt le kérni?
jan. 29. 13:19
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

6


Eredetileg az egész haszonélvezős dolog azt a célt szolgálná, hogy az idős szülőktől csalók ne tudják megvenni a házat (mivel így az már nem az ő tulajdonuk), de a gyerek (akinek még régebb eladták a házat) ne tudja őket kitenni az utcára.

jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!