Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet a következménye?...

Anitakira kérdése:

Mi lehet a következménye? Minap kaptam egy levelet a polgármesteri hivatalból . Miszerint feljelentett valaki a faluban hogy az emésztőm tartalmát az udvarra engedem ki.Ami nem igaz.

Figyelt kérdés
25 . én a jegyző asszony itt sétált el és lefotózta hogy a kerti slagom az emésztő tetejére van dobva . Mellékesen hozzá teszem nyár óta ott van , mióta volt medence . Jönnek ki környezet tanulmányra ! Na de a szippantós aki el szokta vinni az emésztő tartalmát az életben nem adott számlát amellyel bizonyíthatóm azt hogy fizetek a szolgáltatásért . Mikor beszéltem velük annyit mondtak hogy nagyon szívesen ide jön és szóban elmondja hogy járnak ide. De vajon elég lesz e ? Az engedélyem nélkül fotózhatnak e? És hogy tudhatom meg melyik kedves falubéli állít valótlan dolgokat? Annak mi a menete ? Mert felhívtam őket kértem róla információt , de azt mondták hogy azt nem adhatják ki.

#hazugság #falu #Bejentés
febr. 1. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs az emésztő tartalma az udvarodon, akkor nem fogsz büntetést kapni.
febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs sehol ! Természetesen eszembe sincs ilyet tenni! Meg hát mutasson valaki olyan embert aki hajlandó az emésztőből kerti vékony slaggal kiszívó a tartalmát! Mert nekem ahoz nem nagyon van gyomrom! Ez egy közös udvarú ingatlan helyem se nagyon lenne erre mert azt már azért biztos a szomszédok is jelezték volna! Csak azt nem értem hogy ha egy slag kint marad az udvaron ami a téli tüzelő miatt került az emésztő tetejére ezt a jegyző az utcáról lefényképezett és így indította az eljárást és mikor felhívtam azzal jött hogy nem adhatja ki azt a személyt aki bejelentett , akkor ezt milyen formába fogom tudni kideríteni . Mert szeretném számon kérni miért állít olyan dolgokat hogy engem látott ilyet csinálni! Akkor ez mehet a végtelenségig !
febr. 1. 13:07
 4/6 A kérdező kommentje:
1/3 mi nem? Nem fényképezhet az engedélyem nélkül? Mert kerestem rá a neten választ de nem találtam!
febr. 1. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Magánszemély nem fényképezhet, de a jegyző (v. megbízottja), egy folyamatban lévő üggyel kapcsolatban, nyilván fényképezhet.

Ha nincs arra utaló dolog, hogy szennyvizet engedtél az udvarra, akkor nem fognak megbüntetni. A feltételezés nem elég, bizonyíthatónak kell lenni a dolognak.

Hogy szabálysértés hiányában, vagy csak bizonyíték hiányában mentenek fel, az neked tökmindegy.

De ha hivatalos feljelentés ment, akkor a jegyzőnek kötelessége kivizsgálni az ügyet.

Elmondasz neki mindent, amit itt leírtál, aztán kapsz egy határozatot, hogy az ügy lezárva, szabálysértés ténye nem állapítható meg. Nagy valószínűséggel.

febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk többen a kertbe engedik a szennyvizet,sajnos nincsenek tisztában vele hogy mennyire káros,nem csak ürülék van benne hanem vegyszerek,tisztítószerek stb...Itt szinte csak hozzánk jár szennyvízszippantó.Gáznak tartom de én nem fogok jelentgetni senkit.Nekünk sincs számla,de ha kimennek hozzád megnézni a talajt,ahová más szerint engeded,és nem találnak semmit,akkor nem lesz büntetés.De utána te viszont kártérítési pert tudsz indítani a jelentgető ellen,aki miatt úgymond meghurcoltatásban van részed.Az igazság kiderülése után én azt tenném,mert ha utána semmit nem teszel,mindig ki fog találni valamit amiért jelentgethet,nem kellemes mikor mindenféle hatóság zaklatja feleslegesen az embert
márc. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!