Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy elvált szülőnek két...

Ha egy elvált szülőnek két gyermeke van,akikkel nem tartja a kapcsolatot, örökséggel mi lesz?

Figyelt kérdés

Az idős férfi lánya messze lakik (elköltözött az ország másik felébe, miután elváltak a volt férjével), a fia pedig 20 éve szociális otthonban van egy balesetet követően az anyja (cselekvőképessêget kizáró) gyámsága alatt.


Ha a férfi a fiát tegyük fel kizárja az örökségből a volt feleség miatt, csak a lánya örököl?


és mondjuk ha a lánya nem intézkedik ,nem jön el a hagyatéki tárgyalásra, mi lesz az örökséggel?


Ha van végrendelet,az minden esetben érvényes és előrébb való,mint az öröklési rend? Vagy csak közjegyző előtt hitelesítettet fogadnak el? (nem tudjuk, írt -e papám).


A köteles rész kizárás esetén nem illeti meg a volt feleséget ,mint gyámot?(ha az apa kizárta fiát az örökségből)


Ha a szülő elhunyt, a házát öröklési rend szerint a lánya és a fia gyámja örökli, 1:2-ed tulajdonrésszel. A lánya erre vehet fel hitelt? (Úgy olvastam, tulajdonrészre csak a másik /,többi tulajdonos beleegyezésével. )


Én a lánya gyereke vagyok, van egy testvérem, de velünk sem és mamával ,papával ,a saját testvérével sem beszél anyám. tehát nem tudjuk,ha ő nem intézkedik, minket elvesznek -e,meg hogy hogy lesznek a továbbiak.

bocsánat,ha hülyeséget írtam esetleg, annyira nem vagyok jártas a témában ,23L.



febr. 2. 09:29
 1/3 A kérdező kommentje:
*minket elővesznek-e
febr. 2. 09:30
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Eleve olyan nincs, hogy a gyereket kizárja az örökségböl, erre gyakorlatilag nincs lehetöség (kivéve, ha a gyerek meg akarta ölni a szülöt)

Másodszor az öröklés menete független a kapcsolattartástól, akkor is örökölne a gyerek, ha egyéjszakás kalandból lett (és bizonyítható az apaság).

A hagyatéki tárgyalásra meghívót kapnak az örökösök, nem nekik kell jelentkezni.

Ha van végrendelet, a törvényes örökösöknek akkor is jár a köteles rész (ez a törvényes örökség egyharmada)

A gyámság alatt lévö gyerek ugyanúgy örököl, mnintha nem lenne ebben a helyzetben, helyette nem a gyám kapja az örökséget, neki semmi köze hozzá. A gyerek örökségét ebben az esetben a gyámhivatal kezeli.

A volt feleség semmi esetben sem örököl, csak akkor lehetne, ha még házasságban éltek volna a haláleset idején.


Ha meghalt a papád, és nem világos az örökség sorsa, akkor a legokosabb elöször kikérni a hagyatéki végzést, utána pedig egy ügyvéddel megnézetni, mi a konkrét lehetöség, helyzet.

febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1-es mindent leírt, nincs mit hozzátenni.
febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!