Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El lehet tűntetni a személyirő...

El lehet tűntetni a személyiről az "Anyja születési neve:" után azt a nevet?

Figyelt kérdés
Ha kérem a hivatalban, hogy azt ne írják rá az megoldható? Rosszban vagyok vele. (Ne próbáljatok tanácsokat adni, hogyan kellene kibékülnöm vele, nem tudjátok a helyzetet, hátteret, nem ezért jöttem ide.) Illetve azt hallottam valakitől, hogy személyihez hozzácsatolnak valami hozzá tartózók neveit, telefonszámait. Ez pontosan mit jelent? Ez egyáltalán igaz vagy csak valaki kitalálta, hazudott? Előre is köszönöm a válaszokat!

febr. 2. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nem lehet. Az anyja neve a természetes személyazonosító adat, mint a saját neved és a születési hely, idő. Azért kell megadni, mert ha netán valaki pont ezzel a névvel és pont ott és akkor született, mint te, akkor az anyja neve alapján be lehet azonosítani. És ugyebár az anya a biztos a gyereknél (az apa nem feltétlen :))
febr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet eltüntetni, az azonosításodhoz tartozik az anyád neve is. Ha ilyennel állsz elő a kormányhivatalban, ki fognak nevetni.


Nem kapcsolnak semmilyen telefonszámot a személyidhez.

febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyád nevét nem tudod kitöröltetni.
febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az anyád neve nem azért van rajta, mert jóban kell lenni vagy kapcsolatot kell vele ápolni, hanem mert ez az egyik beazonosítási adatod. Ez olyan kb mint ha a születési helyedet akarnád megváltoztatni, mert utálod azt a várost, ahol születtél.
febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Najó, de mivan akkor ha valakinek nincs anyja mert mondjuk nem tudják ki az anya, megszülte a gyerekét a kertben és lerakta valahova az utcára. Akkor az ő személyiére mit írnak? Nyílván semmit. Akkor az én esetemben miért nem megoldható?
febr. 2. 13:54
 6/15 A kérdező kommentje:
És ha valaki örökbefogadott akkor miért nem néz rá a személyi igazolványára, hogy megtalálja a vérszerinti anyját? Miért van szükség olyankor családfa kutatásra, DNS tesztre? Léteznek örökbefogadottak akik felnőtt korukban évtizedekig nem jönnek rá, hogy mi a neve a vérszerinti anyjuknak, ki szülte meg őket. Nem tudják megfordítani a személyit és elolvasni a hátulján?
febr. 2. 13:56
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön sok országban nincs ilyen, úgyhogy csak szerezned kell egy másik állampolgárságot.
febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Svédországban és az USA-ban ráírják az iratokra?
febr. 2. 14:04
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Át lehet írni az "1-es szülő születési nevére"
febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Át lehet írni az "1-es szülő születési nevére""

Ez mit jelent? Nagykorúként oda irathatom bárki nevét?

febr. 2. 14:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!