Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Kuruzslás bűncselekményt...

A Kuruzslás bűncselekményt saját magammal szemben is el lehet követni vagy csak mással szemben?

Figyelt kérdés

Btk:


"Aki ellenszolgáltatásért vagy rendszeresen


a) az orvosi gyakorlat, körébe tartozó tevékenységet jogosulatlanul fejt ki, ............"


Rendben, de mintha hiányos lenne a definíció.


példa: én nem vagyok orvos, de van más eü-végzettségem, így nem jelent nehézséget beadni magamnak fájdalomcsillapítót, görcsoldót injekcióban, ha pl van egy tartósabb vesegörcsös állapotom, vagy napokig tartó migrénem.


és tehát beadom magamnak, mert nem bírom a fájdalmat. a mostani körülmények között sajnos ennél csak rosszabb ellátást kapnék kórházban, már ha egyáltalán felvennének.


és akkor a kérdés:


magammal szemben is kuruzslok jogilag?

Mert a definícióból a "vagy rendszeresen" kritérium megvalósul, csak azt nem írja a §, hogy ki lehet sértett. elég abszurdnak tűnik mondjuk, de jogilag tényleg nem értem.


ennyit találtam értelmezésképpen:


"A Btk. általános része viszont azt is kimondja, hogy a bűncselekménynek fogalmi eleme a társadalomra veszélyesség. Tehát ha az a tevékenység, amit én végzek, a társadalomra nem veszélyes, az akkor nem büntethető, nem bűncselekmény. Sérti a nullum crimen elvet."



febr. 4. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha fizetsz magadnak akkor el.
febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Igen, de csak akkor ha feljelented miatta saját magadat.
febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mással! Magaddal nem.
febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha legálisan jutsz gyógyszerhez, akkor szerintem kezelheted magad.
febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Önmagad kezelése nem jogosulatlan tevékenység.
febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

de csak nekem hiányzik a definícióból, hogy kivel szemben minősül annak?

mert szerintem nyelvtanilag ráhúzható az emberre (saját magára) is, de persze logikailag abszurd lenne szerintem. na csak a jogban láttam már elég sok abszurd dolgot, ezért mégse lepne meg.


#4

oké, de mi minősül annak?

ha egy orvos felírja és így dokumentált vagy az is ha egy orvos ismerős ad pár ampullát csak úgy haverilag? végül is a második eset is legális, de ebben is akkor hol a határ?

febr. 4. 12:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha orvos ismerősöd adja, ő végzettséggel teszi.


Ha laikus, akkor szerintem vényköteles gyógyszer esetén akár lehet is jogellenes :)

febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Az öngyilkosság se bűncselekmény, de a gyilkosság az. De jelentsd fel magad!
febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!