Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy barátom börtönben van. A...

Egy barátom börtönben van. A kegyelmi kérvényt benyújtottuk, amire a köztársasági elnöktől egy befogadó nyilatkozatot kapott. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Küldjünk be igazolást arról, hogy van hol laknia, van munkahelye és a szülei kereseti igazolását is (velük él/t).


Nagyon sok iratot elolvastam a kegyelmi kérvény eljárásával kapcsolatban, de sehol sem láttam leírást erről, hogy mit jelent, ha ilyen iratokat kérnek be.

Lehet, hogy megkapja a kegyelmet?



#börtön #kegyelem #Kegyelmi kérvény
febr. 8. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A befogado nyilatkozat csak annyit jelent hogy 'koszi, megkaptuk, majd alkalomadtan foglalkozunk vele'. Semmilyen kovetkeztetest ne vonj le ebbol.
febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De akkor miért kérik be azt, hogy van e hol laknia és lesz e kint munkahelye?

Az ügyvéd azt mondta, hogy az elutasítottaktól nem kérnek ilyen papírokat. Vagy mégiscsak protokoll?

febr. 8. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Ne felejtsd ráírni hogy pedofil,akkor biztosan megkapja.
febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első válasz elég értelmes. Mi a gondod vele? Megkapták. Ennyi. És minek az iratok? Hogy el tudják dönteni, hogyan tovább.
febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem voltunk ilyen helyzetben.


Csupán egy ebben jártasabb személy tapasztalataira lettem volna kíváncsi.

Mivel az ügyvéd azt mondta, hogy nem feltétlenül szoktak bekérni ilyen papírokat, így nem tudjuk, hogy ez azt jelenti e, hogy van remény, vagy simán egy protokoll eljárás az ügyvéd álláspontja ellenére.


Nyilván érdekes számunkra, hogy most miért érdekli ez az "elnököt", ha egyébként nem is releváns információ jelen pillanatban.


Az ügy nem a nagyérdeműnek szól, természetesen nem olyan súlyos, hogy ott kelljen lennie, több szakértő véleménye szerint sem.

febr. 8. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Átszakadt nálad a lemez? Vagy mit nem értesz?


Te: írtam neked.

Barátod: láttam


Ennyi az értelme a befogadásnak

Ezt jelenti: megérkezett, semmi egyebet


Az hogy iratokat kérnek be, az annyit jelent, hogy foglalkoznak vele. Bármi lehet a végkimenet.

febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy amit kérnek azt meg kell küldeni.

Lehet már nem is Kati fogja intézni...

febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell bunkónak lenni, az természetesen világos, hogy meg kell küldeni a kért papírokat és az is, hogy foglalkoznak az üggyel, csak azt szerettem volna tudni, hogy ez másnál is így működik e vagy van rá esély, hogy számunkra pozitív kimenetele lesz a dolognak,mert mondjuk nem olyan gyakori eljárás ez.

Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszod.

febr. 9. 08:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem bunkó, de sokadszor kérdezed most is, amit már tisztességesen megválaszoltunk.

Nem utasították el a beadványt. Ennyi történt. Semmi egyéb.

Az iratok az elbíráláshoz szükségesek. Ha tetszik, az esély nullánál több.

febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!Igaz, nem friss kérdés de hátha még tudok segíteni. A kegyelmi kérelmek az elsőfokú bíróságok hatáskörébe tartoznak, nekik kell elkezdeni az eljárást, és minden szükséges dokumentumot elkészíteni. ( ahol az elsőfokú ítélet született)

Az eljárás része,hogy az elítélt körülményeit megvizsgálják.

Szükséges befogadói nyilatkozat (lesz hol laknia), eltartási nyilatkozat (van aki anyagilag segítse), illetve jó ha van munkáltatói nyilatkozat.

Ezek a dokumentumok mind az eljáras lefolytatásához szükséges.

Valószínűleg a területileg illetékes pártfogói szervezet is tenni fog a befogadó félnél egy látogatást, környezettanulmány készítése céljából. Az Ő véleményük nagyon fontos szerepet játszik egy ilyen döntés meghozatalában. Illetve a rendőrségnek is ki kell mennie (úgy tudom, de ez nem minden esetben történik meg, lehet elég a pártfogó véleménye)

Ha minden dokumentum elkészült azt továbbitják a Minisztériumba és várni kell.

A kegyelmi kérelmek elbírálásánk ideje változó.

Tehát ezeknek a dokumentumoknak a benyújtása mind a protokoll eljárás része.

Tekintve a mostani bizonytalan helyzetet, számitani kell arra,hogy sajnos nem 3 hónap lesz..

Sok sikert!

febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!