Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól "önrendelkező...

Hány éves kortól "önrendelkező képes" egy fiatal? 16/18?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon is 16 eves a korhatar valamiert egyes helyeken.


Volt egy kerdes mentalis egeszsegben, hogy elmenne a lany neurologushoz egyedul, de azt mondtak mehet, viszont ezen elgondoltam, hogy egyaltalan haziorvoshoz is mehet-e beutaloert? Aztan neurologushoz is?


A beleeegyezesi meg 14.


Akkor 16 evesen van valami plusz jogosultsag, hogy es ezt o donti el, megy orvoshoz, kivel beszel szulok tudta nelkul, nogyogyasz meg ilyesmi?



febr. 13. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
He?
febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi a gond?
febr. 13. 11:31
 3/8 anonim válasza:
Nem érteni amit írsz, az. Az oldalakon levő 16 éves korhatár euórapi uniós jogszabályozás miatt van, 16 éves kor alatt a szülő beleegyezése kell sok regisztrációhoz, mivel a sok gyerek bántalmazás online szerintók így sokkal jobban csökkenthető (vagy csak neveld meg a gyereked hogy tudja kezelni az adott helyzeteken a neten). A cselekvőképesség, illetve az, hogy mikor intézhet magának mindent a gyerek az itthon 18 év. Személyit, bármi hivatalos dolgot 18 év alatt szülői aláírással kell igazolni, 18 felett viszont már elég a gyerek maga.
febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok, hidd el ertelek unios jogszabalyok, 14 eves korhatar beleegyezes is gondolom unios. hagyjuk.
febr. 13. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:
14 éves kortól saját ügyeiben eljárhat, intézhet hivatalos ügyeket, lehet ügyfélkapuja, stb.
febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
#4 ? Válaszoltam a kérdésedre, most mit hagyjunk? xd Olvass utána ha nem hiszed
febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5


Na ilyenekre vagyok kivancsi. Esetleg azt meg tudod mondani, hogy rokonnal ahogy leirtam is beszelhet-e vagy ahhoz kell szulo jelenlet, engedely es csak az egyik vagy mindketto? Az lenne a fontos mert rossz kornyezetben van.. legalabb egy valakije legyen aki segit neki lelkileg.. tudom most megy a pedofilia aradat, de nem az a celom, nem tudom ezt elhitetni senkivel persze irasban itt anonim modon, de csak remelni tudom. Koszonom, es koszonom a valaszt 5.

febr. 13. 14:21
 8/8 anonim válasza:
Ekkora gyökeret
febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!