Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érti ezt valaki, hogy hogy...

Érti ezt valaki, hogy hogy megy ez az elnöki kegyelemre való felterjesztés?

Figyelt kérdés

Most Balogh Zoltán is megszólalt, nyilatkozott és bocsánatot kért, hogy javasolta a köztársasági elnöknek a bicskei gyermekotthon igazgatóhelyettesének a kegyelmének a megadását.

De, hogy van az, hogy még mindig nem nevezik meg azt az embert, aki felterjesztette kegyelemre az igazgatóhelyettest?

Ezeken a papírokon nincs felterjesztői kérelmezői aláírás, név? Csak a kegyelemre felterjesztettek nevei vannak egy papíron és kész? Nem értem, hogy hogyan működik ez a "gépezet" és kérni szeretném, hogy aki tudja ezt, legyen szíves és magyarázza el nekem azt, hogy miért nem tudjuk még mindig a felterjesztő személy nevét?



#aláírás #felterjesztés #köztársasági elnöki kegyelem #felterjesztő
febr. 13. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenki. Írni kell egy kérvényt.
febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


“Kegyelmi kérelmet a terhelt, a védő, a terhelt törvényes képviselője, valamint a terhelt hozzátartozója nyújthat be.”


Igazából teljesen mindegy, hogy K.Endre (azt mondta, nem ő volt), a felesége, vagy az ügyvédje terjesztette be a kérvényt formálisan.

febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Már az is gáz hogy támogatta.
febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen a választ és a tájékoztatást!


#3 Főleg annak a tükrében ugye, hogy ő már előzőleg tudta, hogy milyen szörnyűségek történtek abban a bicskei intézményben. Perek és ítéletek sokasága.

febr. 13. 20:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 Egyébként tök egyszerű ez a történet. Magyar Péter interjúból is kiderül hogy ott így mennek a dolgok. Annyi mindent megúsztak már, miért gondolta volna bárki hogy pont ebből baj lesz... Nem rég engedtünk el 1000 embercsempészt és a kutyát nem érdekelte. Úgy se nyilvánosak ezek a kegyelmi döntések és xy-nak fontos volt.

Katikának majd odaszólunk aláírja.

febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt furcsállom h ennek lett következménye. Szerintem akkor se történt volna semmi ha leszarják.
febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a megmérgezett borral töltött kupát Balog nyújtotta át Nováknak.
febr. 13. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Ő precízen elmagyarázza jogi faszkodás nélkül


https://www.youtube.com/watch?v=777DPKYcw2k

febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon úgy tűnik nekem, hogy Novák NER-es leszámolás áldozata lett. Valakiknek nagyon az útjában volt. Lehet, hogy pont a kastély törvényes cirkuszolása miatt.

Az új köztársasági elnök személye lesz az igazán érdekes, mert az lesz a NER új üdvöskéje.

febr. 13. 21:58
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Senki ne képzelje, hogy erről orbán ne tudott volna.


Az ő turta nélkül a fideszbenmég fingani sem lehet, nem hogy kegyelmi jogkört gyakorolnik.

A Schadl ügyben is, Varga Judit tudott Völner dolgairól, fel is terjesztette, hogy Völnert váltsák le, de orbán ehhez sem járult hozzá.

Ezért is lett Varga bevédve, legalábbis első körben.

Az EP listavezetői helyet szemelte ki magának valaki, ezért lett kilőve Varga is.

febr. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!