Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Más is járt így, ezt jól...

Más is járt így, ezt jól értelmezte a cég?

Figyelt kérdés

Volt egy elég jól fizető szoftverfejlesztő állásom. Elmentem szülni, most mennék vissza (egyeztettük anno a főnökömmel is, várnak vissza fél év után stb., de bejött egy válság, ahol azért tuti nem engem küldtek volna el a kollégák közül), de csak HR-es pozit tudnak adni viszont lehet pár hónapon belül majd válthatok másik pozira, persze nem a régire, hanem ahonnan valaki feláll.


Eddig full ho volt, most be kellene járnom heti 3x, még megérdeklődik, hogy csökkenhet-e a fizum (ezt a hr-es nem tudta mert a másik hr-es osztály tudja, és lehet nem hr, hanem recruitment de nekem eddig mindegy volt), persze csak ha felvesznek, mert újra kell felvételiznem, de mivel a főnököm dicsért, ezért nagy eséllyel engem vennének fel.


Most kicsit döbbenten ülök itthon. Ilyet lehet? Mondták, hogy nem vagyok köteles elfogadni (még jó, hogy nem kényszerítenek).


Persze elmehetek két gyerek között új helyre egy 12-16 hónapra, ha találok helyet vagy kihagyhatok két-három évet a munkából, de be kell valljam, ha ezt meg lehet csinálni, akkor kicsit más szemmel nézem ezentúl a “nők kevesebbet keresnek” statisztikákat.



#munka #GYED #Eltérő munkakör
febr. 15. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

A fizud nem csökkenhet, sőt kötelesek emelni olyan arányban, ahogy átlagosan a többieké növekedett.


Én azt gondolom,hogy fogadd el.Ha 1 éven belül nem változik semmi, nem tudsz visszakerülni az eredeti vagy ahhoz hasonló munkakörbe, akkor válts.

De, közben puhatolózz, mond mindig a főnöknek,hogy te vissza akarsz kerülni.


IT területeken sok a váltás.Biztosan, visszakerülsz 1 éven belül.

febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Kellett nézzek egy ráerősítést, mert az emlékezet becsap. A lényeg az, hogy ugyanazt a munkakört kell felajánlania a munkáltatónak, nem kevesebb fizetéssel (utóbbi akkor is igaz, ha más munkakörben várna mégis vissza). Afelől nem vagyok meggyőződve, hogy ez a újra "felvételizés" szabályos-e, vagy hogy hogyan kezelik ezt. Munkaszerződés módosítás történik, nem pedig egy új foglalkoztatás.

febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Fél éves a babám 😅 Napi 5x szopizik. Ezt egy bébiszitterrel itthonról tudtam volna menedzselni, most majd viszem őket az irodába? 😅🫣
febr. 15. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:

3#


Akkor valahogy ki kell buliznod,hogy olyan munkád legyen, ami full HO.

Esetleg ezt a HR-es melót.

febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Fordítva, eddig olyan volt (elviekben heti egyszer be kellett volna menni, de a főnököm mondta, hogy nálam babával nem fogja komolyan venni). Most amit felajánlottak, ott heti 3x bent kellene lennem és feltölteni a hűtőt.
febr. 15. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"most majd viszem őket az irodába?"


Mér, szoptassam én?

51F

febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Nem kell köszi, nyilván otthon maradok, három éves koráig megtehetem, vagy tovább is ha jön a második baba 🫠. A férjem is szoftverfejlesztő megélünk, ha meg találok máshol állást full remoteban ennyi fizuval alkalmazottként, akkor talán oda megyek dolgozni.


Bár nagyon csábító, hogy beírhassam néhány felmérésbe, hogy hr-esként, aki hűtőt tölt fel, szűri a jelentkezőket meg az eldugult wc-t próbálja kitakarítani 1.4 millió nettót keresek, de nekem nagyon gyanús, hogy ezt ők sem gondolták komolyan, még a végén ki is rúgnának pár hónap után 😅.

febr. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!