Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bulgáriába utaltam pénzt,...

Bulgáriába utaltam pénzt, internetes csalás áldozata lettem, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon hosszú, és abszurd a story, nem voltam még sohase átverve, ismerek minden trükköt, stb. , úgy látszik, hogy egy idő után naiv lesz az ember.. tanultam a leckéből, meglepő volt, hogy ilyen velem történt, hiszen tényleg nem vagyok erre hajlamos.


Az illető neve, bankszámlája megvan, social profiljai is, nem egy hajléktalan van a dolog mögött aki már törölte is a profilját, azonosítható az elkövető.


A probléma, hogy Bulgária-i címre ment, Wise-on keresztül, Revolut fiókra.


Ilyenkor mit érdemes tenni, a Wise és Revolut felkeresése mellett? Ezek a bankok a helyi hatóságokat javasolják, de mi a tapasztalatotok, van esély bármire is? -Mint mondtam, kiléte a csalónak pontosan ismert.. Az eset 200EU köré esik, minden beszélgetés, stb. mint bizonyíték kézre áll.


Egyszerűen csak nem tudom, hol kéne kezdeni, vagy könyvelhetem el egy komolyabb tanuló pénznek, bárki tud segíteni? Köszi.



febr. 24. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igy nehez valaszolni a konkret sztori ismerete nelkul. Ha eladott valamit, ami nem is letezik, azzal rendorsegi feljelentes. Ha csak kihasznalta a johiszemusegedet es onkent utaltal, akkor sztem nehezen tamadhato jogilag.
febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eladott valamit, ami valóban létezik, a beszélgetés bizonyítja, tisztán leírta, hogy mit fog tenni, miután maga a pénz megérkezik hozzá. Ennek ellenére ez nem történt meg, szépen lassan eltűnt a ködbe, már számomra nem is elérhető ilyen formán. Egyik barátjával felvettem a kapcsolatot, de többet nem tudok tenni az ügyben, hogy kapcsolatba lépjek vele.
febr. 24. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem tavaly nyáron sokkal nagyobb összegre húztak le. Megvolt a másik fél bankszámlaszáma, neve. Még mindig folyik a nyomozás, nemrég értesítettek, hogy a VIII. kerületi kapitányság vette át, mert ott vették le a bankkártyáról a pénzt.

Mindenképpen hosszú menetre készülhetsz, ha még belföldön is ennyit tökölnek.

febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos elég rossz szitu, teljes mértékben hibáztam, és hülye voltam, de szerintem csak akkor lennék hülyébb, ha nem próbálnék meg bármit így utólag, aztán.. ha nem, hát sajnos nem.
febr. 24. 20:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire számítottam 3-as, igen. Sajnálom nagyon, hogy Wise-ról utaltam, hiszen pl. egy OTP bank azért ezt komolyabban tudja kezelni, ahogyan azt én tudom. Egyik ismerősöm hasonló cipőben járt, 1 hónap után visszakapta a pénzt.. Sajnálom, ami veled történt, én is olvasgattam akár több ezer eurós átveréseket, sajnos az ember az élete során akarva akaratlanul úgyis bele esik ilyesmibe, én legalábbis azt figyeltem meg, valahol kisebb- valahol nagyobb összegek esetén.
febr. 24. 20:16
 6/10 anonim ***** válasza:
5: köszönöm. Örülök az ismerősöd szerencséjének, engem az OTP elképesztően bunkó stílusban pattintott le. Komolyan fontolgattam, hogy otthagyom őket. Egyáltalán nem tudják kezelni a dolgot. Ha elment az utalás, akkor nem szívják vissza, még ha csak egy perc is telt el. Viszont én meg szerződésszegést követtem el, mert hagytam magam átverni - közölték velem empatikusan.
febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az érdekes.. akkor ezek szerint azzal se jártam volna jobban manapság. bár ismerősnek relatív kis összeg volt kérdésben, lehet ezért.. nem tudom.
febr. 24. 23:28
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
6: mégis mit csináljon egy bank, ha elment az utalás? Nem a bank dolga igazságot tenni, ha összeveszik a vevő meg az eladó.
febr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a rendőrségi feljelentés, amit tehetsz, ha indokolt.
febr. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8: ez így van, de mintha régebben lett volna valami visszatérítős jogszabály.. nem teljesen vagyok benne biztos, viszont nagyobb hatalmuk van mint egy Revolut vagy Wise-nak. persze nincs olyan, hogy garancia.


9: lehet egy próbát megér, hátha.. utolsó esély, bár még hátha a barátnál a "fenyegetőzés, keménykedés" hat..


az érdekes csak az, hogy a Wise elküld a Revoluthoz, a Revolut meg a Wisehoz.. :D jók ezek az ilyesféle bankok, de amikor van valami gáz, akár bankgarancia, vagy bármi, magadra vagy hagyva.. persze ez nem mentesít az alól, hogy 100%osan én vagyok a hibás, nem erre utalok.

febr. 25. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!