Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok?

Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ezt nem hittem el, hogy megtörténik valaha is.


Öt hónapja hobbi-szinten kezdtem el a saját pénzemből újabb-és régi autókat vásárolni. Nem kereskedtem velük, nem bontóztam, csak gyűjtöttem és szerelgettem őket. Már csak sajnos 7 db maradt.


Végül február 28-án olyan dolog történt, amit még a álmaimban se hittem volna.


A Rendőrség, Nav, és a JNSZ " Vármegyei" Kormányhivatal emberei közös ellenőrzést hajtottak végre, az illegális hulladékgazdálkodás ellen. Leesett az álam, ugyanis HOZZÁM is bejöttek

a Kormányhivataliak+ az a sok bírság csekk. Elkezdték átfésűlni az udvart, amikor meglátták hogy a Bmw E36, A Lada Samara, A Mazda 5-öm, a Níva, plusz az UAZ és Astra, valamint amit elvitettek ZAZ [ez ki volt vonva 2025.10.25-ig), végül a Ford Fiesta.


Azt mondták annak ellenére hogy a fennmaradt autóknak van rendszáma, nem csöpög az olaj, és teljesen jók fog indulni eljárás a ZAZ miatt, hulladékgazdálkodási miatt.



Mire számíthatok?



Köszi!



márc. 2. 07:35
 1/8 A kérdező kommentje:
@@ Amikor megpillantották, hogy a gépkocsik az udvaron állnak, a füvön. Saját udvarról van szó.
márc. 2. 07:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Kb semmire. Bírságra meg egy kis ejnyebejnyére. Sajnos a környezetszennyezést, még ha saját udvaron történik is, nem büntetik igazán.
márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy csak 7 maradt? Mi lett a többivel?


Amúgy autóroncsok gyűjtögetése privát roncstelepen nem igazán legális. Gyűjtsél pl bélyeget.

márc. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló eset, ami MHVLOG Tomival (Youtube-on így keresd: MHVLOG) történt. Vannak erről szóló videói, az ő esetéből láthatod, mire lehet számítani.
márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na de emberek, én nem értem, hogy itt mi volt a probléma. A kérdező azt írja le, hogy állt az udvarán 7 db autó, amiket csak szerelgetett néha és a sajátjai voltak. Ebben mi az illegális? Pláne, ha az autóknak voltak papírjai, rendszáma, és csak az egyik volt kivonva, tehát roncsautóknak sem minősülnek. Hol sérti ez a hulladékgazdálkodást? Egyáltalán hogy derül ki az ilyesmi?


Bárkinek állhat néhány autó az udvarán, ami épp szerelget odahaza Ezért nem értem. Ha nem lopottak, át vannak íratva, akkor hol itt a probléma?

márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem. Hasonló eset, ha nekem van egy rakás régi számítógépalkatrészem otthon, mert gyűjtöm ezeket és összerakok belőlük saját célra retro számítógépeket, akkor én is sértem a hulladékgazdákodási törvényt? Mert ezek már veszélyes hulladékok, mert ósdiak? Csak az a szerencsém, hogy ez kintről nem látható?

Ebben az országban már bárkire rá lehet fogni bármit?

márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sajnos MHVlog Tomi ellen egy Bübretőper is indult.



Pedig csak az agy egy ZAZ volt, ami miatt ez az egész kirobbant!!



A többi autóm, Mazda 5, BMW, abba is belekötöttek.

márc. 2. 12:29
 8/8 A kérdező kommentje:

Mármint az enyém volt a ZAZ.

Lehet hogy felveszem a Tamással a kontaktot, ebben az országban már minden bűn

......

márc. 2. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!