Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha a ház...

Mit lehet tenni, ha a ház egyik lakója elfoglalta a pincében a tárolómat?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom Budapesten, és a közös képviselő mondta, hogy van hozzá egy tárolóm a pincében.

Odamentem megnézni, de rá volt írva, hogy xy tulajdona, és tele volt pakolva.

Megpróbáltam az illetőt többször felhívni, de mindig kinyomta a telefont.

Ilyenkor mit lehet tenni?



márc. 2. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelezni a közös képviselőnek, és ha nem történik változás, akkor az önkormányzathoz kell fordulni. Aztán a bíróság következik.
márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a közös képviselő elmondásából tudod, hogy az a tiéd, vagy van róla valami papír is?
márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is utánanézni, hogy valóban te vagy-e a tulajdonosa az adott pincének.

Gyakran van az, hogy a pincét osztottan birtokolják, bérlik, tehát az ilyen dolgokat jobb előre tisztázni a pontos helyzet megismerésének érdekében.


Második körben pedig birtokvédelmet kérhetsz,

[link]



Ill. feljelentést tehetsz,


Sőt sérelmi díjat, esetleg kártérítést is követelhetsz.

márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#1 ezt pont nem az közös képviselőnek kell jelezni, hanem a sértettnek a birtokháborító felé. A KK. ebben az esetben tanú lehet.
márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha papírod is van róla, h az a tiéd, akkor sztem még a rendőrségen is lehet feljelentést tenni, ha be sem tudsz jutni oda.

De mondom ennek feltétele az, h papírod legyen róla, h az a helység a te tulajdonodban álló lakás része.

márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*helyiség, bocs
márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha van még másik szabad tárolóhely, akkor te meg elfoglalod azt éa kirod rá, hogy a tiéd.
márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha a te lakásod, akkor neked kellene jobban tudni, hogy van-e pincerekesz, nem a közös képviselőnek. Ő honnan tudja annyira magabiztosan? Lehet, hogy összekever kettőt. Vagy ha van nyilvántartása róla, akkor azt meg kéne nézni, hogy biztos legyél a dologban.

Ha a tiéd, és valakitől vásároltad, akkor az eladó nyilván meg tudja mondani, hogy mi a helyzet.

Nekem volt olyan házban pincerekeszem, hogy a pince nem volt felosztva, hanem a lakók önhatalmúlag lezártak részeket deszkával meg dróthálóval, de csak a szokásjog alapján birtokoltak rekeszt, hivatalosan közös volt minden. Aztán innentől ha egy rekesszel nem rendelkező egyén elfoglalt egy üres, gazdátlan részt, akkor nem mondhatta neki senki, hogy nincs hozzá joga. Ennek is nézz utána.

De ha hivatalos irat (térkép) bizonyítja, hogy az csakis a tiéd, akkor hívhatsz rendőrt is akár, és felnyithatod a rekeszt. Vagy birtokvédelem a jegyzőnél. De ezekkel meg is fenyegetheted előbb a bepakoló illetőt. Nem csak telefon létezik, hanem postaláda is.

márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ha van még másik szabad tárolóhely, akkor te meg elfoglalod azt éa kirod rá, hogy a tiéd."

Ez nem így van! Attól, hogy a szomszédom rálép a lábamra, nem jogosít fel engem az arra, hogy én a másik szomszéd lábára rálépjek.

A másik jogsértő magatartása nem lehet mentség az én jogsértésemre. És lehet, hogy nincs is mellesleg másik szabad pince, ill. lehet, hogy egyszer csak arra is jelentkezik valaki, hogy igényt tartana rá.


A tulajdoni jogviszonyokat igenis rendezni kell, és normálisan kell rendezni.

márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Az miért jogsértő, ha egy szabad helyet ő foglal el? Az sem jogsértő, ha beállsz egy tetszőleges szabad parkolóhelyre. A nevét azért kell kiírni, hogy tudják kinek a cuccai és valaki ne kezdje el kidobálni csak úgy.
márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!