Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy oldható meg az, hogy a...

Hogy oldható meg az, hogy a gyermekem ne örököljön utánam?

Figyelt kérdés

A gyerekemmel évek óta rossz a kapcsolatom, és eljutottam arra a pontra, hogy nem szeretném, ha örökölne utánam bármit is.

Van egy kedves ismerősöm, aki segít a mindennapjaimban és ő az a személy, akire a leginkább számíthatok. Közelebb áll hozzám, mint a gyerekem, pedig egyáltalán nincs köztünk rokoni kapcsolat. Rá szeretném hagyni mindenem.

Hogy tehetem ezt meg? Végrendelet? A vérszerinti örököst, hogy tudom kikerülni, hogy utána, az én általam választott örökösnek, probléma mentes eljárása legyen a hagyatéki ügy során.

(Hivatalosan, csak egy örökösöm lenne, a gyerekem, mindenki másom, már nem él.)



márc. 2. 14:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Végrendelet. De akkor is perelhet a köteles részéért.
márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
A legjobban akkor járnál, ha még életedben átiratnád az összes ingó és ingatlan vagyonodat arra, akire hagyni szeretnéd. Így jogilag nem lesz semmilyen tulajdonod, amit halálod után lehetne örökölni.
márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Még életedben, minden ingatlantulajdonodat át íratod a választott személynek.
márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

...elkéstem. :)

+1 előző.

márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Végrendelet lehet, de azt is megtámadhatja a gyermeked, és számítani fog az ok, ami miatt eltávolodtatok.

Példa: ha bűnöző életmódot folytat, akkor talán a köteles részét megkapja, az sem biztos.

De ha kiderül, hogy csak kitagadtad, mert nem az lett a szakmája, amit akartál, vagy nem az lett a párja, akit kiszemeltél neki, megy a levesbe a végrendeleted.

márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
És maradsz haszonélvező.
márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%
Szégyent.
márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Vegrendeletben kitagadod, ha a feltetelek fennallnak - nincs kotelesresz.

Oroklesi szedzodest (olyan mint egy tartasi, csak a masik nem ingatlant kap, hanem teljes orokseget) kotsz valakivel, akkor sem jar kotelesresz, de legalabb valami tartast is kapsz halalodig.

Atiratas, de van kotelesresz, es 10 even belul jutatott ajandek kotelesresz alapjahoz szamitodik. Adadvetelnel nincs ilyen gond, ha szinlelt, tudjak tamadni, bar ketsegtelenul nehezebb, buncselekmeny is mellesleg (bar hogy inditanak ezert eljarast...)

Ezek kombinacioja, en oroklesi szerzodes es vegrendelet komboban hiszek.

márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Még életedben eltapsolsz mindent, ha nagyon szennyláda akarsz lenni, akkor még a temetésedre se hagysz egy kanyit se.
márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat :)


1/10: Ha jól értem, akkor a köteles rész nem alapból jár, hanem perre kell vinni. Annak a költségét a perelő fél állja, ugye?


2/10: Igen, ez is megfordult a fejemben. Mindent ráíratnék, de a ház haszonélvezeti joga maradna az enyém.


3/10: Valószínűleg, így lesz.


4/10: Megerősítés is segít. :)


5/10: Számít, hogy hány éves a végrendelet? (pl.: ha több mint 10 éve készült akkor ugyan úgy támadható, mint ha 1 hónapos lenne?) Igazság szerint, nem a szakmája vagy a párja miatt rossz a kapcsolat, csupán az, hogy nagyon eltávolodtunk. Több mint 10 éve elköltözött, de nem jár haza, nem hív. Az utóbbi időben beszéltünk telefonon, mert az apja meghalt és a hagyatéki dolgok végett muszáj volt. Sajnos, én egészségi okok miatt nem tudom nagyon elhagyni a házat, így ez a kedves ismerősöm segít mindenben. A gyerekem még meg sem látogatott,hogy mi újság velem az apja halála óta, a telefont is sokszor kinyomja. Bár ez az eltávolodás, nem hiszem, hogy megtámadhatatlan vagy kézzelfogható bizonyítéknak számítana.


6/10: Én is így látom a legjobbnak. :)


7/10: Ezt nem igazán értem. Ki tudnád fejteni?


8/10: Köszönöm a részletes választ. A kitagadás, nem hiszem, hogy biztos lábakon állna. Az öröklési szerződés esélyes lehet, mert már így is az ismerősöm vásárol be nekem, intézi az ügyeimet, visz orvoshoz stb. pedig nem is kötelessége.

Az átíratáson is gondolkoztam, de nem igazán jött be az ötlet. Adásvételit semmi kép sem akarok, színlelni meg pláne nem. Tiszta ügyet szeretnék. Hálás vagyok, a részletes válaszért, és a kombó ajánlásért. :)


9/10: Végig olvastad a kérdést? Nem kiakarom dobni az ablakon a pénzt vagy el tapsolni, jó kezekben akarom tudni, azéban aki segíti a mindennapjaim, aki ott van mellettem. A temetésre tettem direkt félre pénzt, mert tudom, hogy ha odakerül a sor a gyerekem nem fogja intézni, a saját pénzét,pedig pláne nem költené rám. Ezt onnan tudom, mivel mondta. Az apja temetésére nem jött el, de a hagytékin elfogadta a rá eső részt. A temetésemet az ismerősöm fogja intézni, a férjemében is ő segített.


10/10: Nem "búza" (gondolom itt homoszexuális személyre gondolsz). De még ha az is lenne, az nem lenne ok arra, hogy kitagadjam. Szimplán, csak a közönyével, az elérhetetlenségével, a ridegségével és az "apám temetésére nem megyek el, de az örökségemet felveszem" viselkedésével, azt érzem, hogy nem szeret, nem törődik velem és nem is érdekli úgy egyáltalán semmi velem kapcsolatban.


A 9. és 10. válaszoló kivételével, mindenkinek még egyszer köszönöm a válaszokat. :D

márc. 2. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!