Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi éri meg jobban? Ügyvédet...

Mi éri meg jobban? Ügyvédet fogadni és pereskedni vagy a lelki békém?

Figyelt kérdés

10 hónapos volt a fiam, mikor eljöttünk az apjától, megvolt rá az okom és előzménye...


56 ezer tartásdíjat kértem.

Illetve nekem katás gyed-em van, ami 31 napos hónapban is csak 57 ezer forint. Csp. Van egy nagyfiam, 56 tartásdíjat fizet az apja. Megkövezést nem kérek, én eléggé elszart életűnek tartom magam már pusztán amiatt, hogy 2 apától van 2 gyerekem, légyszi ne erről szóljon a topic... tudom a tévesztéseimet, depis is vagyok amiatt, ahol tartok.


Bölcsi nincs nyár végéig, annyit tudtak mondani 2 hónappal ezelőtt, hogy áprilisban van beíratkozás... nincs most hely.

Próbálok itthon baba mellett vállalkozást beíndítani (kézimunka), de ez így baromi nehéz!

Nem követeltem, viszont megemlítettem összeg nélkül az esetleges házastársi tartást 2 éves koráig (nem voltunk házasok, de akkor is ez a neve).


Erre ő így nyit, hogy tartásdíjnak 25 ezret fizet.

Felfogadott egy ügyvédet, az emiatt keletkező 250 ezres költségét fizessem (nekem ő azt hazudta, nem lesz ügyvédje, én meg jóhiszeműen el is hittem, igy nekem nincs).

Illetve hazudozik, pl. egy sokszázezret kereső vallalkozó és beadta, hogy havi átlag 160-at keres valamiféle megromlott egészségi állapota miatt...


Továbbá én nem meséltem, pedig lett volna bőven mit, ő viszont elkezdett hazudozni az ellenkérelmében és még azt is állítja, hogy meglepetésszerűen csak úgy otthagytam és utólag szóltam róla, hogy elmentünk... meg beállít engem főgonosznak.


Beszéltem ügyvéddel, perenként plusz 50-nel minimum nő a költség és még az is vesztésnek számít, ha mondjuk nem 25-öt, hanem valamivel többet ítélnek meg... és ha én fogadok ügyvédet, az én számlálóm is indul, csakhogy nekem nincs letagadott sokszázezres bevételem.


Megmondom őszintén, legszívesebben hagynám a fenébe, elegem van a szenvedésből, legszívesebben azt mondanám, ok, nyertél, legyen 25 ezer és legyél boldog. Most szeretnék vele a per előtt megegyezni, mert csak így kerülhetem el, hogy beleverjen engem egy többszázezres kiadásba, de most azt játssza, hogy nem veszi fel a telefont, ha mégis, kinyom, amint ezt szóba hozom.

Szóval valszeg kénytelen leszek a megállapodásra 50 ezret ügyvédnek fizetni.


Belemehetnék hosszú pereskedésbe, csak úgy nőne a számláló, gondolkodtam, mi éri meg jobban... néha megingok, de én ettől az embertől ezek után végképp csak minél távolabb akarom tudni magunkat, majd megélünk, ellátom a gyerekét valahogy a nagy 25 ezrének hála...



márc. 3. 06:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
32%

Ügyvéd mások nem tudásából él,nyakas emberrel nem tudnak mit kezdeni,saját példámból tudom kedvenc mondásom ügyvéddel szemben a jog csak annak való aki betartja!

Megragadnám az igaz mondás és szókimondás erejét és ezért hagytalak el mert folyamatosan hazudozol miközben több százezer forintot keresel havonta gyereked életben tartására is sajnálod a pénzt,így leírnám a helyedben és kezdjenek vele amit akarnak,azt tudni kell ez nem büntető ügy itt bizonyíték nem kell a tények beszélnek.

márc. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem kell eked fizetmed az ő ügyvédjét,ez nem olyan per lesz
márc. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Sajnos beadott egy NAV által kiállított elismervényt, mert elég volt ennyi, kevés számlát kiállítania...
márc. 3. 06:59
 4/39 anonim ***** válasza:
63%

Senki nem mondta neked, hogy 2 apától kell kopasz seggre gyereket vállalni..



Pofám leszakad.. Háztartási tartás? Te sehogyan sem vagy erre jogosult.


„A házassági életközösség megszűnése esetén házastársától, a házasság felbontása esetén volt házastársától tartást követelhet az, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani.” – mondja ki a Polgári Törvénykönyv


A házastársi tartás tehát nem minden esetben jár. Csak meghatározott körülmények esetén igényelhető. Nem arról van hát szó, amit a filmekben láthatsz, mikor a dúsgazdag volt férj köteles jelentős vagyonnal támogatni, eltartani volt feleségét. A tartási kötelezettséget ne keverd össze a házastársi vagyonközösség megosztásával, bár a felek erről is rendelkezhetnek egy megállapodásban


Gondolkozni kellett volna.

Felháborító, és annyi hozzád hasonló selejtes nő van.. 🤦

márc. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Beszéltem ügyvéddel, a vesztes fizet. Ha részben vagyok vesztes, akkor százalekos arányban fizetek. Le is irta, hogy kéri a megtérítést.
márc. 3. 07:00
 6/39 A kérdező kommentje:
Az első gyereket 10 evnyi hazasság után szültem, magam vettem a sajat hazamat. Kopasz segg? Azóta a gyereknevelés tett róla. Köszi!
márc. 3. 07:01
 7/39 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, 10 évnyi kapcsolat és hazassag után...
márc. 3. 07:03
 8/39 anonim válasza:
73%

Én azt nem értem, hogyha eleve tudtad, milyen ember ez a fickó (hiszen azért hagytad ott), akkor miért ingerelted azzal, hogy folyamodtál házastársi tartásért, ami alapból nem is járna neked, ilyen embertől pedig jobb lenne még akkor sem függni ennyire, ha éppenséggel járna. A gyerekre fizet gyerektartást, ennyi a kötelezettsége feléd.

Az, hogy még téged is támogasson anyagilag, holott se házasok nem voltatok, és már szét is mentetek, ne haragudj, de még egy normális embernél is kiverné a biztosítékot, nem csoda, hogy ügyvédet fogadott a párod.

Az meg, hogy most nem akar peren kívüli megegyezést, azért van, mert csúnyán fogalmazva te kezdtél el szart kavarni, ő fizette a gyerektartást, nem elég. Hát edd meg, amit főztél.

márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Mindig is fogához verte a garast, amíg együtt laktunk is nekem kellett bevásárolni járni, 2 hetes csecsemővel is. Konkrétan feléltem a tartalékaimat. Persze ezt eleg, ha én tudom, dr jön itt nekem a sok okos, hogy milyen élősködő vagyok! És én utána olvastam, hogy ilyen járhat ilyen esetben is.
márc. 3. 07:42
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy jár. Miről beszélsz?


Ha már a kapcsolat alatt is ilyen volt minek szültél? Fel kellett élned a tartalékaidat? Te voltál a hülye.. Én nem tudlak sajnálni.

márc. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!