Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » PostaÖrökhagyó, hagyatèki?

PostaÖrökhagyó, hagyatèki?

Figyelt kérdés

Elhúnyt egy rokonom.

Volt neki a postán örökhagyó számlája a temetési költségei fedezésére. Ezt a lánya felvette.


Ez a számla nem szerepelt a hagyatèki leltárban.

A hagyatèki tárgyalásról most kaptam végzést mikor lesz. Vinni kell magammal halotti anyakönyvit, temetési számlákat.

Nincs egyik se. Na de a lánya ha hozza a számlákat akkor a többi örökösnek ki kell fizetni arányosan a temetést?


Hogyan tudom bizonyítani hogy az elhúnytnak volt örökhagyó számlája, amiről a lánya felvette a pénzt?


márc. 4. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ez olyan biztosítás, ahol kedvezményezettet lehetett megjelölni, akkor nem a hagyaték része, így a lánynak nem kell elszámolnia vele.
márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy halál esetére szóló biztosítás, kedvezményezettel, nem része a hagyatéknak.

Viszont ajándéknak minősül, tehát valószínűleg osztályra kell bocsátani, vagyis az értékét beleszámítani a lány örökségébe, ha több örökös van.

Kérdező, te ki vagy a történetben? Hogy neked kell vinni halotti anyakönyvi kivonatot meg temetési számlát? Meg hogy örökölni akarsz? Csak azért, mert ezektől függ a válasz.

márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is örökös vagyok.

Van a lánya az elhunytnak, és a fia (elhunyt) ágáról még 4 örökös velem együtt.

márc. 4. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarán az unokája vagy az elhunytnak?
márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen
márc. 4. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel tudod, hogy melyik cégnél volt, ezért legkésőbb a hagyatéki tárgyaláson a közjegyző tudomására kell hozni, ő pedig utána tud nézni. De érdemesebb még előbb felvenni vele a kapcsolatot, hogy ne kelljen elnapolni a döntést.

És ha a számlán lévő pénz esetében fennáll az osztályrabocsátási kötelezettség, akkor a hagyaték esetében neked járó részének 1/3-a téged fog megilletni, kötelesrész jogcímen. Vagyis, a pénz 1/24 része. (Ami azért nem lehet túl nagy összeg...)

A hagyaték értékéből először is levonódik a temetés számlával igazolható költsége, amit megkap a temetést fizető személy. És a maradék lesz szétosztva. (A közjegyzői tiszteletdíj levonása után.)

márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!