Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha körletfelügyelőnek jelentke...

Ha körletfelügyelőnek jelentkezek tényleg csinálhatnak ilyet felvételikor?

Figyelt kérdés
Már sokszor hallottam erről, ha orvosi, pszichológiai, fizikai alkalmasságin megfeleltél utána elkezdenek utánad kicsit kutakodni (ha jól tudom papírt is aláíratnak ezzel kapcsolatban). Az igaz, hogy ilyenkor megnézhetik a Messenger beszélgetést, és hasonló dolgokat? Sok titkolni valóm nincs, de eléggé zavaró lenne, ha ilyen szinten turkálnának az életemben.

márc. 11. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs alapja, valószínűleg nem. Ilyenkor a nemzetbiztonsági átvilágításon be kell vallani minden lehetséges kapcsolatot és körülményt amivel zsarolható lennél (itt a külföldi kapcsolattól kezdve a prostizáson és szeretőkön át a vagyoni helyzetig minden van), így indokolt esetben lehet ellenőrizhetik az állítást. Nyilván ha nemmel válaszolsz egy kérdésre, ott nincs mit keresni (ha viszont van, és azt letagadod vagy eltitkolod, büntetendő).
márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 DK-s ***** válasza:

Előfordulhat hogy igen.


Pont a napokban döbbentem le azon, hogy mennyire id'óták a magyar jogszabályok. Ha valaki büntetve volt, és letelik a törvényben előírt idő, akkor törlik a rendszerből az előéletét! Pontosan emiatt, ha "kényes" helyre jelentkezel dolgozni, akkor hiába a tiszta erkölcsid, a biztonság kedvéért körbeszaglásznak. Hátha van olyasmi a múltadban, amit ŐK MAGUK TÖRÖLTEK!


18 és 30 éves korom között szó szerint többet voltam sitten mint szabadlábon. Összesen, jogi értelemben, TIZENNÉGYSZERESEN büntetett előéletű voltam.


Poénból jelentkeztem egy pályázaton, egy KÖZALKALMAZOTTI munkakörre. Azt ne részletezzük hogy mire, maradjon az én titkom.


Az erkölcsit leadtam ami szerint büntetlen előéletű vagyok, és ma volt az első munkanapom!


Érdekes dolog az másik térfélen játszani. 🤣

márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 DK-s ***** válasza:
* a másik
márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!