Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem-e csalásért?...

Feljelenthetem-e csalásért? Csalásnak minősül-e?

Figyelt kérdés

Kérlek, jogi szempontból válaszoljatok és ne úgy, hogy "a rendőrséget úgysem érdekli ennyi" meg hogy "ha sokan feljelentik lesz értelme, úgysem egyszer követi el az ilyen", stb...


A kérdés tényleg az, hogy jogilag csalás-e:


Jófogáson vettem valamit, azt küldte amit hirdetett, de az állapota nem új. Ruháról van szó. Nincs elszakadva, nincs tönkremenve, de kicsit látszik rajta, hogy nem új már.


És enyhén nem tiszta, ami nem tudom kijön-e mosásnál.


3000 ft-ról van szó amúgy, de tudom csalásnál bármekkora összeg csalásnak számít, csak szabálysértési összeghatár esetén enyhébb az ügy.



Légyszi aki tudja válaszoljon!



márc. 11. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a hirdetésben azt írta, hogy új, alig használt?
márc. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy hirdette, hogy sosem hordott, azonban azt valaki hordta, és ezt az eladó tudta, mielőtt eladta neked, akkor technikailag csalás.


BTK 373. §

márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De persze ezt mind bizonyítani, abból, amit leírtál, elég nehéz lesz.
márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2: Ha viszont csak annyi állt a hirdetésben, hogy "XY-típusú ruha eladó", akkor nem támadható. Nem köteles leírni a ruha állapotát. Viszont a vásárlónak joga van rákérdezni az eladónál.

Ezért lenne jó, ha a kérdező inkább leirná, hogy mi állt a hirdetésben.

márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

“ BTK 373. §”


BTK? Egy 3000 forintos ruhánál?

márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Újszerű, nem viselt így szerepelt.


Nem címkés.


Értem, hogy kis öszseg de a csalás az csalás. Csak ez vajon az-e?

márc. 12. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak újszerű, akkor nem új. Viselve nem volt. Lehet, hogy a tárolás során koszolódott. Szerintem nincs itt csalàs.
márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sokan nem tudják hogyan kell hirdetni, csak feltölti valahogy és kész. Ami neki új az lehet neked nem az. Ami neki használt vagy viseltes az neked még jó állapotú. Érdemes legközelebb megkérdezni az eladót, hogy volt-e hordva a ruha, stb. Ezzel így senki nem fog semmit kezdeni. Tudod ő meg mondhatja, hogy nálad lett koszos. Szerintem engedd el, ha meg kell a biztonság, akkor vegyél olyan felületen, ahol van értékelési rendszer, vagy menj el a boltba és akkor ott biztos új.


Még mindig nagyon kiforratlan hely a Jófogás, nagyon hiányolom például azt, hogy ha egy vevő rám ír, akkor meg tudjam nyitni a profilját. Nem tudod megnyitni, lehet most regisztrált, lehet 10 éve. És akkor eladóként így adjak meg telefonszámot meg ilyeneket.

ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!