Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bajba lehet kerülni orgazdaság...

Bajba lehet kerülni orgazdaságért ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Múltkor régiségvásáron vettem egy szép, régi karórát, tökéletes állapotban egész jó árra lealkudva. Én annyira nem értek hozzájuk, nem is hordtam eddig, de most megtetszettek nekem a régi orosz órák.

Már lassan negyedik hete hordom, és úgy gondoltam, hogy átnézetem egy órás barátommal. Azt mondta, hogy ez az óra nem két forint és ne is nagyon mutogassam, mert lehet, hogy lopott volt. Szerinte rendszeresen lopnak ilyen órákat, és az elszánt károsítottak nem restek utánamenni a dolognak, és ha rajtakapnak, akkor nem fog kérdezni senki semmit, csak elindítják az ügyet ellenem.

Nem tudom a nevét az eladónak, akitől vettem, csak annyira emlékszem, hogy egy középkorú, erős tájszólással beszélő férfi volt, aki sok kacatot árult (távirányítókat, vekkereket, billentyűzeteket, szerszámokat stb). Papírt nem kaptam róla, nem is szoktak adni a vásárban, csak az ételeket árulók szoktak egy kis kék cetlit adni. Személyit meg nem kérhetek minden árustól, akivel szóba állok.

Nem vagyok egy gyakori vásárló a régiségvásáron, de néha ki tudod fogni jó áron, klassz dolgokat, főleg ha alkudok is, de eddig nem ötlött az eszembe, hogy lehet, hogy a hivatalos, havonta megrendezett vásáron lopott áruval kereskednének.

Most elültette a fülembe a bogarat, és bevallom, kicsit berezeltem, mert mi van, ha egyszer csak benyitnak hozzám, ezzel az üggyel, vagy megállítanak az úton? Azonban, ha szólok bárkinek is, akkor el fogják venni tőlem, és ha mégsem lopott, akkor buktam azt a tízest, amiért vettem (legalábbis az órás barátom szerint). Eszembe jutott a régi Tolvajkergető sorozat, ahol rendszeresen kaptak el, és csuktak le olyan embereket, akik elmondásuk szerint nem tudták, hogy lopott az áru, és nem tudták az értékét megbecsülni.

Felmerül bennem a kérdés, hogy hány ember kockáztatja az életét azzal, hogy naivan megvásárol valamit a régiségvásáron, és hogy engedhetik ezt meg a rendezők? Egyáltalán felelősségre lehet vonni ezért valakit. Nem a feketepiacon vettem, és nem is egy furgon hátuljából, hanem a város által megrendezett, biztonságosnak hitt vásáron.

Valós az aggodalmam, vagy nem ilyen durva a helyzet?



márc. 18. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Miféle "orgazdaság"? Te ebben az esetben egy jóhiszemű vevő vagy, az orgazda az lehet akitől vetted az órát a vásárban, de még az se biztos hogy ő lopott árut vásárol tudatosan. Amúgy meg nem is biztos hogy lopott az óra, ezen az alapon kb semmi használt cuccot nem vehetnének az emberek...
márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azért kérdezem, mert kb 8-10 éve voltak erről hírek, hogy lopott biciklit vettek emberek, és utána eljárás indult ellenük.

márc. 18. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs már orgazdaság, mint bűncselekmény.


Milyen márkájú óra?

márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem, akkor Pollet, vagy valami hasonló. Nem tudom így, mert oroszul van írva rá.
márc. 18. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
poljot és kb semmit sem ér.
márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!