Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mennyire szabad egy...

Jogilag mennyire szabad egy olyan oldalt csinálni, ahol több Magyar híroldal híreit hasonlítom össze? (Többi lent)

Figyelt kérdés

(Politikát ne keverjünk bele, csak egy konkrét jogszabályra vagy jogszabályokra lennék kíváncsi)


Természetesen non profit módon tenném, nulla hírdetést jelenítenék meg és minden költséget én állnék.


A híreket pedig nem teljes formában jeleníteném meg, hogy aki tovább szeretné olvasni, az látogasson az eredeti oldalra.


De ha ez így is problémás lenne, akkor esetleg csak a főcímet megjeleníteni is baj lenne?


Előre is köszönök szépen bármi fajta segítséget!!



márc. 18. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A magyar még mindig kisbetű. Ebben amúgy mi az összehasonlítás? Sima linkgyűjteménynek tűnik, nem hiszem, hogy törvényi akadálya lenne, amennyiben mindenesetben kikéred a szerző engedélyét és feltünteted a forrást.

Egy álhírleleplező oldalnak már lenne értelme, van ez is a minőségi, független médiában (Telex, 444), ebben sincs semmi illegális. Szép lenne a sok fidesz-szolgálati tv, rádió, meg a kesma-birodalom minden cikke mellett az ÁLHÍR! pecsét. :D

márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tiltja semmi.
márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a választ!


Az eredeti terv az lenne, hogy a hír egy részét is megjeleníteném és ez miatt nem tudom, hogy jogilag okés-e.


Igazad van. Az összehasonlítás nem a legjobb kifejezés rá. Igazság szerint a célom egy olyan oldal létrehozása lenne, ahol a jelentősebb belföldi és külföldi híreknél 6-8 különböző magyar híroldal cikkje rövidített cikkje jelenjen meg. Ha ez nem legális, akkor csak a főcím + a kép amit az adott híroldal betett hozzá.


Külföldön léteznek ilyen oldalak és mivel szeretek fejleszteni, így annak a pár tucat vagy pár száz embernek akit ez érdekelne itthon, szívesen megcsinálnám a magyar és lényegesen lebutított verzióját. Csak nem szeretnék ezzel jogi problémákba ütközni.

márc. 18. 10:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm #2 válaszát is!
márc. 18. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3: Idézőjel használata és a valódi cikk belinkelés mellett nem hiszem, hogy lenne gond. De erről egy médiajogász tudna beszélni. Más dolog, hogy szerintem még így is az a korrekt, ha kikéred az eredeti oldal véleményét. Ha neked ez napi több száz cikknél okés...

Szerintem szerkesztősége válogatja, hogy ki mennyire ugrik erre. NER-es oldalnál már szerintem csak öncélú szemétkedés céljából is elkezdenének szívózni, ha mondjuk hiteles (pl Telex) cikkel vannak egy lapon.

márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm szépen!
márc. 18. 12:43
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ahogy én olvasom, legálisnak tűnik. De tartsuk észben hogy ez Magyarország, és feltehetőleg a kormánypárti médiát (is) tervezi a leendő weboldal kritizálni... Csak óvatosan.

márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bazaltkaroly ***** válasza:
Teljesen legális, csinálják más oldalak is. Szerintem jó ötlet.
márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!