Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon rendőri jelenté...

Magyarországon rendőri jelentéseket meddig őriznek meg és kik férhetnek hozzá?

Figyelt kérdés
A Magyar Péteres történet miatt kérdezem...
márc. 18. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ennek volna határideje. Amig főllehet használni politika célokra addig mindenképp, szoval kb bármeddig.
márc. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az érintett esetleges bűncselekmények elévülési idejéig. A jelentésből eddig napvilágot látott részletek alapján akár büntetőeljárás is indítható az alapján, ha a sértettek feljelentést tesznek.
márc. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

“ A jelentésből eddig napvilágot látott részletek alapján akár büntetőeljárás is indítható”

Rendőri jelentésnek milyen részletei láttak eddig nap világot? Tudsz idézni?

márc. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 HVG, M.Péter viselkedése "alkalmas volt félelmet, megbotránkozást kelteni" - ez a garázdaság definíciója, de valószínűleg lesz még benne más bűncselekmény megalapozására is alkalmas megállapítás (kényszerítés, személyi szabadság korlátozása stb.).
márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

“ ez a garázdaság definíciója”

Jajj..garázdaság?

Tehát akkor bontsuk le.

1. Megvalósult egy szabálysértés vagy bűncselekmény. A rendőrség ezt észlelte és nem intézkedett, mert Fideszesekről van szó? Ez szerintem nagy gáz.


2. Garázdaságot nem lehet magánlakásban elkövetni, így véleményem szerint garázdaság nem lehet.


“ nem minősül garázdaság bűncselekményének, ha az szűk családi körben, a szülők előtt történik. ”


Garázdaság kilőve.


“ valószínűleg lesz még benne más bűncselekmény”


Bontsuk újra.

1. Valószínűleg? Tehát ez egy alaptalan feltételezés, bármilyen kézzelfogható bizonyíték nélkül.

2. Legyen igazad. Így történt. Személyi szabadság megsértése, kényszerítés hivatalból üldözendő cselekmény. A Magyar rendőrség és a titkosszolgálat észlel egy bűncselekményt, melyben kötelező eljárniuk és nem cselekszik semmit, mert Fideszes az elkövető?


Mindegy is, látszik, csak tippelsz, semmilyen napvilágot látott részlet nincs, ami miatt büntető eljárás indulna. Sőt, el is mondjak, hogy

márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 te is csak tippelgetsz, de hogy melyik tipp jön be azt szerintem az elkövetkező napok, hónapok eseményei fogják megmutatni :)
márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, én semmilyen tippet nem mondtam. Te állítottad, hogy a rendőri jelentés részletei alapján lehet büntetőeljárást indítani. Én pedig megkérdeztem milyen részletek azok. (Azóta se másoltál be ide belőle részletet.)


Ezen után pedig reagáltam arra, hogy szerinted garázdaság történt, egyéb bűncselekményeket nevezel meg.

Kettőnk közül én információkra várok, te pedig már 3 bűncselekményt is megneveztél, alaptalanul.

márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 hogy mi lesz alaptalan, vagy mi nem, azt majd eldönti a nyomozóhatóság és az ügyészség, majd utána a bíróság ;)
márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8# 3 évvel ezelőtti sztori. A jelentés is akkor készült. Szerintem már eldöntötték😂
márc. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!