Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha túlfizetés történt a...

Ha túlfizetés történt a fizunál és a cég követeli h fizessem vissza, köteles vok?

Figyelt kérdés
Pláne hogy nincs mobilnetem, személyesen a bankban az utalás több ezer ft.
márc. 19. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, köteles vagy. Ha nem utalod vissza, kapsz egy szép kis pert a nyakadba, amit nagy eséllyel el is veszítesz.
márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, hiszen jogosulatlanul tartanád meg. Jobb esetben levonják a következő fizetésből, vagy felszólít hogy fizesd ki, különben peres úton visszaköveteli. Amit nyilvánvalóan el fogsz veszteni, hiszen semmilyen jogalapod nem volt a bérezési nyilvántartáson felüli összegre.


Nem mellesleg "Ptk. 6:579. § [Jogalap nélküli gazdagodás]

(1) Aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni."

márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, köteles vagy
márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Utalási díjat vissza követelheted
márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos visszautalnám. Számolja ki a HR hogy pontosan mennyivel utaltak többet és utald vissza. Ugyan is ezért akár azonnal ki is rúghatnak másrészről ahogy az 1-es is írja beperelhet munkaügyi bíróságon. Az meg hogy bankba fizetni kell érte akkor azt levonod az összegből vagy azt fizesse ki a cég az utalás diját. Egyik cimborám így járt hogy dupla annyi lóvét kapott azt nem utalta vissza, természetesen egyből kirúgták és telefonba perrel fenyegetőztek. Te tudod de én biztos visszautalnám a korrektség és a becsület miatt is! Ők hibáztak de ők is emberek!
márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Vissza kell utalnod, és a költségét levonhatod belőle.

Ha most nem tudsz bemenni, beszéld meg velük, hogy mikor tudod.

márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Meg amúgy hogy kommunikálsz itt velünk, ha a net hiánya miatt nem tudod visszautalni...?
márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Köteles vagy igen. Ez miért kérdés?
márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Jogalap nélküli gazdagodás szabályai szerint jár vissza az ilyen pénz.

márc. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

Jól olvastam korábban, (csak már törölve lett), nettó 260-at keresel, diplomával, 20 év munkaviszony után?!?!?!

azigen :D :D :D :D :D

márc. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!