Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben törvényes...

Ebben az esetben törvényes elaltatni a két kutyát?

Figyelt kérdés

Üdv


Apám elhunyt 4 napja egy balesetben. Az örökléssel kapcsolatban nincs vita, egy dolgot kivéve.


Apámnak volt 2 kutyája, a gond az volt hogy inkább dísznek voltak, mintsem társnak, így nem különösebben foglalkozott velük. A kutyák elég vadak, hogy oltottak e az kérdéses. Folyamatosan ugatnak, ha embert látnak, mint kiderült a szomszéd már évek óta küzdött apámmal. Elvileg apám volt az egyetlen, akit elviseltek a kutyák és egyszer még egy haverját is megkergették.


Mióta apám meghalt senki se volt a telken, mert a kutyák miatt nem lehet bemenni. A kerítésen keresztül itattuk és etettük őket, de ez így nem mehet a végtelenségig.


Én állatbarátnak tartom magam, de ezzel nem igazán tudok mit kezdeni. A kutyák szinte megszállott módjára viselkednek. Nem fogom kockáztatni a testi épsegemet vagy akár at életem hogy bemenjek. Nonszensz.


Viszont a feleségem azt mondta, hogy a jog a kutyát kb tárgyként kezeli és az örökség részét képezi. Így pedig nem lehet benne kárt tenni, míg a hagyatéki tárgyalás le nem zárul.


A házba viszont be kéne menni, előkeresni papírokat, lemondani az előfizetéseket stb.


márc. 21. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nehezen érthető számomra, hogy ennyire nem ismernek benneteket. Egygazdás őrző-védő kutyánknak tökéletes a kapcsolata minden közeli családtaggal. Na, mindegy. Keressetek egy komolyabb kutyákra szakosodott kiképzőt, és vele menjetek be a házba. Aztán kezdjétek iskoláztatni, ha ennyire vadak, tanulatlanok, akkor házhoz hívott kiképzővel. Amúgy az állatvédelmi trv szerint valóban az örökösök kötelesek gondoskodni róluk. Normális állatorvos nem altat el egészséges kutyát, elvileg....de! sajnos, van az a pénz, amiért megteszik.
márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen lényegtelen, hogy miért nem ismerik.

Gyepmesternek kell szólni, ő elviszi a kutyákat. Ha veszélyesnek tűnnek, akkor karantén és megfigyelés alá kerülnek ha jól tudom. Ha az alatt az idő alatt is agresszívak, akkor veszélyes kutyának minősülnek, ez pedig azt jelenti, hogy el lehet őket altatni. Abba meg senki se fog belekötni, hogy miért altattál el emberre veszélyes kutyákat, mert elég egyértelmű.

márc. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Nem fogják a kutyát azért elaltatni, hogy be tudj menni a házba. Én felhívnám a menhelyet, vagy állatvédőket, sintértelepet, hogy fogják be és vigyék el a kutyákat. Ők sem fognak egészséges kutyát elaltatni, de a háztól elviszik őket, így be tudtok menni. Szerintem ez a leghumánusabb megoldás ebben az esetben.
márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A menhely jó ötletnek tűnik, azt hiszem ez lenne a legjobb megoldás. Remélem be tudják fogni őket.
márc. 21. 17:39
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
#5 Aztán mehet a börtönbe, marha jó tippeket tudsz adni
márc. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!