Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy csaj (14) exbarátját (16)...

Egy csaj (14) exbarátját (16) szeretném feljelenteni, aki kvázi erőszakoskodott vele szexuálisan - ők amúgy már kibékültek, de körülbelül 3 hónapig teljesen maga alatt volt a lány. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kezd megint nagyon a bizalmába férkőzni a srác, barátnői próbálták lebeszélni, nem jött be, úgyhogy, mivel félholtra nem akarom verni a gyereket, úgy gondoltam elnézek a rendőrökhöz.


Mit kell tennem? Feljelentést? Bejelentést? Ügyvédre nulla pénzem, csóró egyetemista vagyok.


márc. 22. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Én azt javaslom, ne avatkozz bele mások párkapcsolatába az egyik fél meséi alapján, főleg, hogy "kvázi" a dolog. Ha a csaj fel akarja jelenteni, tegye. Egy ilyen lépés után én megszakítanám veled a kapcsolatot a csaj helyében.
márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

semmit.


ez alapból a "magánindítványos bűncselekmények"-közé tartozik, ami konkrétan azt jelenti, hogy nem is lehet vele foglalkozni, ha a sértett vagy annak gondviselője nem akarja. mivel a csaj 18 év alatti, ezért ha a szülőket meggyőzöd, akkor ők esetleg tehetnek feljelentést, te nem.


illetve tehetsz, csak megkérdezik őket és ha ők nem akarnak csinálni semmit, akkor ennyi. illetve, ha nem ismeretlen tettes ellen teszel feljelentést, hanem konkrétan a srácot jelented fel, akkor még esetleg te szívod meg hamis vád miatt.

márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

#2 Nem magánindítványos, amennyiben a sértett 18 év alatti.


Kérdező!


Mivel nem hiszem, hogy tudod a pontos körülményeket, ezért felesleges. Illetve, mivel kezdenek kibékülni, a lány sem tenne ellene vallomást, így ismét felesleges.

Mindent egybevetve, mivel a srác meg 16 éves, így ha nem valami nagyon komoly a dolog, még bizonyítás mellett sem kapna túl nagy büntit...

Röviden: Hagyd a francba, ő dolguk.

márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Egyetemistakent te miert is foglalkozol egy 14 eves lannyal? Te akarod dongetni, gondolom.


Ha mar egyetemre jarsz lehetne annyi eszed hogy tudd mi az bcs amit te bejelenthetsz es tehetsz feljelentest. 2es szepen leirta hogy mi az a maganinditvany.

márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább a szüleivel beszélj, azzal többet érsz.

A kislány úgy is védené és tagadná.

márc. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod.
márc. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!