Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Láthatás akadályozásának...

Láthatás akadályozásának minősül ha apuka külföldön dolgozik és mikor jönne haza nem veszem ki a gyereket az iskolából arra a hétre?

Figyelt kérdés

Nem érti meg higy a sok a tananyag és a gyereknek ha nem megy iskolába itthon kell pótolnia. Mondta akkor jöjjön haza ebéd után azon a héten. De hiába írtam hogy akkor itthon kell a házit megcsinálnia,vissza kell vinni a suliba du karate edzésre valamint egy napon a tesnevelés óra du van,úszni mennek aznap,és a szakszolgálat által előírt fejlesztő torna is van neki heti 2 du. Nem tetszik apukának h a gyereknek köteléssegei és elfoglaltságai vannak iskola időben.

Mondtam jöjjön akkor mikor nincs iskola. Ezen is problémázik mert noha annak idején a bírósági papírokba az lett beirva higy nyáron juli 15-30 és aug 15-30ig van láthatás,de mindig akkor jött amikor akart/tudott(tavaly nyáron egyszer sem). Idén viszont mondtam neki már 1 hónapja hogy juli 14-26 ig nem jó-egyik héten családi baráthoz mennénk egy hétre. Azt mondjuk le tudjuk mondani csak a gyerek is tök is várja hogy végre találkozhasson a barátjával és menjünk(aztán lehet nem is jönne az apja helyette,mivel most ia úgy volt a tavaszi szünetre jön és most szolt h mégse) a másik héten már befizetett tábor van neki. Probléma még neki az is aug első hete se jó mert akkor megyünk nyaralni. És bár én szabin leszek aug 1-2 hetébe mondtam neki a 2. Hetébe már tud jönni.


márc. 23. 06:16
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Jogilag szerintem nem, de mégis mi történne, ha kihagyna egy-egy karate-edzést vagy úszást? Semmi szabadideje nincs annak a gyereknek amit az apjával tölthetne? Ne már.
márc. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Szép dolog, hogy meg próbálsz együttműködni apukával. Nem is láttam még ilyet, hogy nő ilyet tett volna.


Amit meg írsz a sulis időszakról ilyen nincs.

Eleve egy megosztott felügyeletet csak akkor ítél meg a bíróság, ha

1. A külōnélő szülők együttműködőek

2. Viszonylag közel laknak egymáshoz és a gyermek ovijához sulijához.

3. Maradéktalanul el tudják látni a gyermeket.

Ebbe meg beletartozik, hogy tudja vinni, tudja hozni a gyermeket időre a suliba, edzésre stb, tanul vele.


Ha perre viszed, ebben a szituban a bíróság azt fogja látni amit én most, egyetlen 1 dolgot, ami az, hogy apukának fontosabb a munkája és a saját komfortja, mint a gyermek érdekei, kötelességei, napi feladatai.

Így pedig nem tekinthető felelősségteljes szülőnek.


De ezt beszéld át ügyvéddel is és apuka nyílt korlátozása és helyett a veszekedés helyett a bíróságon rendezzétek ezt le.


Vagy ha apuka hajlandó a gyerek életmódjára való tekintettel állást változtatni, hajlandó felelősségteljes szülőként viselkedni és el tudja látni a gyermek igényeit feladatait, akkor peren kívűl, mediáción megegyezni a megosztottban.

márc. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Én is úgy gondolom, hogy a suliba menni kell, de a fakultatív programokat ki lehwtne hagyni (kivéve, ha a gyerek kifejezetten menni akar rajuk)
márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A láthatás szabályozva van, apuka akkor lehet a gyerekkel, amikor meg van szabva.

Egyékbén külföldön élö szülö esetében az iskolai szüneket fele jár láthatásként, az nincs rendben, hogy akkor jön, amikor neki tetszik.

A különórák meg egyrészt elég sokba kerülnek a veleélö szülö részéröl, másrészt meg a gyerek nem tud együtt haladni a többiekkel, ha idönként kihagy alkalmakat.

márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az úszas tanóra csak orvosi felmentést fogad el a tanárnő. A karatét szereti és most versenyre is készülnek de az kihagyható ha nagyon muszáj. A fejlesztő tornát viszont nem,mert a gyógy pedagógus csal orvosi igazolást fogad el,ellenkező esetben nem tart pótlást. E mellett szüksége is van rá.
márc. 23. 08:15
 6/8 A kérdező kommentje:
De apuka zsarol h akadályozom a láthatást nem csak most hogy iskola időbe jönne,hanem a nyárral kapcsolatban is. Mért akkor fizettem be a táborba-karate tábor akkor lesz nem én szabom az időpontot,és a gyerek várja,még a jézuskától is ezt kérte hadd mehessen el mert tavaly nem mehetett-vártuk h jön e az apja mert azt mondta jön de aztán lemondta. A családbaráti utazást tudjuk lemondani,de benne a pakliba hogy apuka megint variál. Mi nem megyünk sehova és ő se jön.
márc. 23. 08:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: menj el a gyámhatóságra és ott mondd ez ezeket (ha vannak üzenetek, emailok, azokat is mutasd meg). Ezek alapján egyértelmü lesz a helyzeted, hiába akar az apa utána kötözködni.

Kérd a láthatás szabályzását olyan módon, hogy konkrét idöpontok (pl húsvéti szünet, karácsonyi szünet elsö hete, nyári szünetben aug elsö két hete, stb) egyenek megszabva, akkor nem tud variálni, ha akkor nem él a láthatással, akkor így járt!

márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben, annak ellenére, hogy én is egyedülálló apa vagyok, szabályozást kérnék a bíróságtól.

Nincs ilyen, hogy a másik fél közli, hogy random időben jön megy amikor neki tetszik.

Percre pontosan ott kell legyen átadásnál, visszahozatalnál, a gyerek az iskolában, vagy nem adom oda ,plusz azonnal beadványt adnék be, hogy nem jelent meg.

márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!